Ларинготрахеїт

Ларинготрахеїт – словосполучення, яке наганяє страху на будь-яких батьків через асоціацію з крупом. Круп – це синдром ураження верхніх дихальних шляхів з розвитком набряку слизової оболонки гортані та трахеї та дихальної недостатності через неможливість нормального акту дихання. У 19 сторіччі французький лікар відокремив поняття “справжнього” крупу, що виникає при ураженні верхніх дихальних шляхів дифтерійної палички, від “несправжнього”, що виникає при вірусній інфекції.

Тобто ларинготрахеїт, чи несправжній круп – це не ускладнення ГРВІ, а варіант його протікання, який виникає, коли до організма дитини потрапляє вірус який “любить” саме трахею та гортань. Саме тому батькам треба прийняти те, що попередити розвиток ларінготрахеїту неможливо, особливо вживанням антибіотиків, “щоб не спустилось”. Лікування ГРВІ з синдромом ларінготрахеїту таке саме, як і звичайного ГРВІ: промивання носу, оптимальний водний режим, підтримування в приміщенні оптимальної вологості. 

Найбільш гострий момент – це напад стенотичного кашлю, який найчастіше стається вночі. Зазвичай це супроводжується специфічним лаючим кашлем, занепокоєнням, панікою та шумним вдихом. Далі в залежності від тяжкості нападу батьки можуть чи впоратись з цим самостійно, або ж відразу звернутись до швидкої допомоги. Але навіть до приїзду швидкої можна виконати прості дії:

  • Паніка – головний ворог. Заспокоїтись самим та відволікти дитину будь-чим. Саме тут спливають бабусині гірчичники та гарячі ножні ванни. Імунітет не підвищать, не вилікують, але увагу відволікуть, що дозволить дитині не зосереджуватись на своїх відчуттях.
  • Дати доступ свіжого повітря та пару ковтків теплої води.
  • Якщо після відволікаючих процедур дитина заспокоїлась та дихання відновилося, можна лягати спати
  • Якщо напад продовжується, то далі використовується або інгаляції кортикостероїдів або ін’єкції.
  • Перша лінія терапії крупу – інгаляції через небулайзер інгаляційного глюкокортикостероїду – будесоніду у формі суспензії в дозі 2 мг одноразово або 1 мг двічі через 30 хв.
  • Якщо немає можливості провести інгаляцію або вона не ефективна використовується системний прийом дексаметазону (перорально, внутрішньом’язово). Однієї дози кортикостероїдів, що вводиться системно, а саме дексаметазону, достатньо. Вона показана всім дітям з вірусним крупом незалежно від тяжкості захворювання (легке, середньої тяжкості або тяжке) у дозі 0,15-0,60 мг/кг. 
  • Якщо після дексаметазону стан не полегшується – негайно звертайтесь до лікарні.

Відео, як виглядає круп:

Документи, до яких можна звернутись:

http://iosrphr.org/papers/v5i4/D054019023.pdf

http://www.topalbertadoctors.org/download/253/croup_pda.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×
×

Інтерактивний дистанційний модуль "ZmiNoTvorets"
Перша допомога

Чи знаєте Ви, як діяти у надзвичайній ситуації?

Переходьте за посиланням та перевіряйте свої зання!

Вперед!