24 березня – Всесвітній День боротьби з туберкульозом

Logo
Головна / Блог / Новини / 24 березня – Всесвітній День боротьби з туберкульозом

Проведення інформаційних акцій в цей день дає можливість підвищити обізнаність у пересічного населення щодо цієї хвороби. Щорічно у світі від туберкульозу помирає півтора мільйони людей. Туберкульоз, подвійна інфекція туберкульоз і ВІЛ і туберкульоз з множинною лікарською стійкістю становлять загрозу для розвитку і глобальної безпеки людства в області охорони здоров’я.

В Україні ця недуга забирає щорічно понад 4 000 осіб, кожного дня помирають 10 пацієнтів. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017 році зареєстровано 21 995 нових випадків туберкульозу.

При цьому, за даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз, тобто нечутливий до традиційних ліків, який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат.

Якщо порівнювати захворюваність в Україні та інших країнах ЄС, то захворюваність в Україні в 10 разів вище, аніж в сусідніх країнах.

Проте 2018 рік став переломним у подоланні туберкульозу в Україні, завдяки впровадженню комплексного підходу до протидії туберкульозу із залученням ресурсів держави й недержавного сектору, а також спільним зусиллям виконавчої й законодавчої гілок влади, міжнародних, громадських, пацієнтських організацій, що об’єдналися разом у боротьбі із цією страшною хворобою.

Скажемо туберкульозу: «Ні»❗️Зупинимо туберкульоз разом