Головна / Блог / Новини / Всесвітній День здоров’я

Всесвітній День здоров’я

Всесвітній День здоров’я щорічно відзначають 7 квітня усі країни, які входять у Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ), починаючи з 1950 року.

Ідея Всесвітнього дня здоров’я була висунута вже на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в 1948. Але в 1948 році цей Всесвітній день відзначався 22 липня, в день ратифікації Статуту ВООЗ.

Щороку для офіційних заходів, присвячених дню здоров’я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров’я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д. Міжнародний святковий день спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я: «Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди».

«Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їхнє здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Адже здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, а особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя», – зазначається у повідомленні ВООЗ.

Відзначення Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язане з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, якнайкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до власного здоров’я є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів.

Будьте фізично активними, правильно харчуйтесь, відмовтесь від поганих звичок, адже наше здоров’я залежить від нас самих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *