Третинне паління та його вплив на людський організм

Logo
Головна / Блог / Новини / Третинне паління та його вплив на людський організм

Про шкоду паління та пасивного паління вже чули всі. Доведений зв’язок паління з серцево-судинними захворюваннями, хронічними хворобами дихальної системи та раком легень. Пасивне куріння також відоме у повсякденні, особливо його негативний вплив на дітей та вагітних жінок. З ним пов’язують навіть синдром раптової дитячої смерті. Саме на впливі пасивного куріння на людський організм вибудовується політика обмеження місць для курців, заборона на куріння у публічних місцях.

Згідно досліджень вчених з Дрексельского університету (Drexel University, США) тютюн шкідливий також у вигляді третинного паління. Частки хімікатів можуть проникати навіть в ті приміщення, де зазвичай взагалі не палять. Вони досить небезпечні та можуть значно зашкодити здоров’ю людей.

 

Хімічні сполуки можуть розташовуватися на одязі, килимах, меблях або стінах, і хоча ефект третинного паління на людях ще не вивчений, дослідження на тваринах показали, що у мишей, що піддавалися дії компонентів тютюну у вигляді залишків, частіше розвивається рак легенів, астма, проблеми з печінкою та інсулінорезистентність.

На відміну від пасивного паління, яке триває впродовж обмеженого періоду часу, люди можуть постійно піддаватися дії третинного паління, що утруднює формування чіткої картини наслідків такого паління.

Одне з досліджень, проведених в 2016 році, містить тезу, що залишки тютюнового диму можуть утворювати нові канцерогени із-за взаємодії нікотину та інших компонентів згорілого тютюну з іншими хімічними речовинами.

Що робити, аби уберегти себе від наслідків впливу третинного паління?

  1. Якщо Ви палите – кидайте! Ні до чого хорошого це не призведе.
  2. Не паліть у приміщенні. Якщо це Ваш дім – зашкодите самі собі та своїм дітям. Якщо не Ваш – подумайте про тих, хто буде жити після вас.
  3. Якщо Ви не палите – обмежуйте перебування у зонах для курців, не допускайте пасивного паління. Не треба стояти біля друзів, коли вони вийшли палити.
  4. Не заохочуйте курців своєю лояльністю.