Інфекції, що передаються при укусі кліща

Logo
Головна / Блог / Новини / Інфекції, що передаються при укусі кліща

Продовжуємо говорити, про інфекції, що передаються при укусі кліща.

Кліщовий енцефаліт не такий розповсюджений, як Лайм-бореліоз, але більш небезпечний та має тяжкі наслідки. В Одеській області більше бореліозу, але подорож до Карпат, або Харківської області може обернутися проблемами.

Викликається вірусом, який є тропним до нервової системи. Від укусу кліща до розвитку симптомів енцефаліту зазвичай проходить до 10 днів.

Клінічна картина, зазвичай, яскрава, як для енцефаліту: головний біль, підвищення температури, нудота та блювота, що не приносить полегшення, світлочутливість, порушення свідомості, порушення постави, можливі парези/паралічі.

Не допускається самолікування, лікування тільки в умовах стаціонару!

Одразу запідозрити саме кліщовий енцефаліт можна або якщо випадок стався у ендемічному районі, або якщо пацієнт чітко розповів про укус.

Далі діло за лабораторіями, за даними яких можна підтвердити діагноз. На жаль, на ефективність лікування це не вплине: противірусних препаратів проти кліщового енцефаліту немає, а з іншими «противірусними» Ви можете ознайомитись у статті про бореліоз, що виходила раніше на нашій сторінці.

Можливе введення сироватки, яка містить антитіла до вірусу, але як завжди проблеми у її наявності. Залишається тільки симптоматичне лікування: знизити температуру, зняти набряк мозку та сподіватись на силу власного імунітету.

Добра новина – є вакцина: ФСМЕ (Австрія), Енцепур (Німеччина). Вона зареєстрована в Україні та можлива вакцинація у приватному порядку. Основна схема: 0, 1-3, 9-12 місяців з наступною ревакцинацією кожні 3-5 років.

Ще раз нагадуємо: світлий одяг, довгі рукава, огляд шкіри та одягу щогодини – основна профілактика.

Де можна перевірити наявність кліща? – У лабораторії СЕС на площі Старосінній 33, або на вулиці Новосельського 68/2.