Головна / Блог / Про хвороби / Алергія на сонце

Алергія на сонце

Незважаючи на те, що літній сезон добігає кінця, але охочих позасмагати під спекотним сонцем не стає менше. У прагненні мати гарну засмагу багато людей їдуть в теплі країни. Але як не стати жертвою сонця і не зіпсувати собі відпочинок? 

Хоча сонце знаходиться дуже далеко від нас, воно має дуже глибокий вплив на нашу шкіру. Всього декількох хвилин, витрачених на всмоктування променів, достатньо, аби викликати сонячний опік. Але не тільки сонячний опік може спричинити ця палаюча кулька плазми, ще однією проблемою із здоров’ям є алергія на сонце.

Алергія на сонце – це не якийсь вигаданий стан. Алергія на сонце – це термін, який описує стан, коли шкіра спалахує сверблячо-червоним висипом після того, як людина проводить час на свіжому повітрі. 

І хоча алергія на сонце звучить як рідкісна ситуація, насправді вона відносно поширена – на нею страждають понад 20 % людей.

Точна причина невідома, але лікарі підозрюють, що деякі люди можуть мати генетичну схильність до цього стану. Жінки, люди зі шкірою світлого кольору та особи із обтяженим сімейним анамнезом мають більший ризик виникнення сонячної алергії після перебування на сонці. 

Але як відрізнити сонячну алергію від сонячного опіку та як захиститися від цього стану?

Сонячні опіки, як правило, проявляються сверблячими, червоними висипаннями, але алергія на сонце також може викликати біль, лущення, пухирі, кропив’янку та інші симптоми вже за лічені хвилини після проведення часу на свіжому повітрі.

Основним відмінним фактором є те, що алергія на сонце є імунологічною реакцією, коли організм сприймає змінену сонцем шкіру як потенційну загрозу і починає захисний режим для боротьби з нею, що призводить до появи висипу.

Сонячний опік, з іншого боку, – це опік від випромінювання УФ-світла, внаслідок чого шкіра червоніє.

Але що робити, якщо Ви в незнайомій країні провели день, відпочиваючи біля басейну, і тепер у вас на грудях сверблячий червоний висип?

Як правило, висипання від сонячної алергії проходять самостійно протягом 10 днів. Ви можете спробувати безрецептурний крем проти сверблячки з гідрокортизоном або пероральний антигістамінний засіб, щоб зняти частину дискомфорту від висипу.

Незважаючи на те, що лікування алергії на сонце є простим, ось Вам кілька порад, щоб не допустити цього стану:

Обмежте час, який ви проводите на свіжому повітрі між 10:00 до 14:00, коли сонячні промені є найсильнішими.

Максимально прикрийте шкіру – довгі рукава та шапка з широким полом можуть допомогти зменшити вплив.

Використовуйте сонцезахисний крем широкого спектра із SPF не менше 30, і не забудьте наносити його повторно, якщо Ви потієте чи плаваєте.

Будьте здорові та вдалого Вам відпочинку!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *