Головна / Блог / Новини / Зі святом отоларинголога

Зі святом отоларинголога

Щороку, 29 вересня українська громадськість відзначає професійне свято лікарів-отоларингологів. Практикуючих в даній сфері лікарів називають отоларингологами, але у повсякденні більш звичною є абревіатура – «ЛОР» (скорочення від «ларінгооторінолог»).

Професія ЛОР-лікарів має багатовікову історію. Ще в стародавніх трактатах Єгипту, Індії та Греції є відомості про травми, запальні захворювання носа, вух, гортані та способи їхнього лікування. Дослідження і розробки в даній галузі медицини протягом історії всього науково-технічного розвитку людства не припинялися. Професія отоларингологія виокремилася в самостійну дисципліну в середині XVIII століття, коли остаточно сформувалися уявлення про анатомію і фізіологію вуха, горла та носа, і був розроблений інструментарій для огляду і проведення втручань у ці органи.

Професія ЛОР-лікаря є однією з найважливіших для життєдіяльності людини. Адже після зору, слух є другим за значимістю почуттям, а разом з мовленням він робить людину здатною до складної інтелектуальної діяльності, сприйняття інформації і дає можливість бути її джерелом. До того ж нюх і смакові сприйняття роблять життя людей більш яскравим та насиченим. А об’єднання в одну область отології, ринології і ларингології обумовлено анатомічною близькістю, функціональної зв’язком цих органів та чіткою взаємозалежністю їх захворювань.

Тож значимість роботи ЛОР-лікарів і самої отоларингології як такої складно переоцінити!
Центр здоров’я та комунікацій вітає всіх отолорингологів з професійним святом! Бажаємо Вам міцного здоров’я й наснаги, здійснення заповітніших мрій, успіху в професійних досягненнях!

Хай щастить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *