Головна / Блог / Новини / Вітання з днем уролога

Вітання з днем уролога

Щорічно, 2 жовтня, світова громадськість, відзначає професійне свято лікарів – урологів.

Вже за часів Гіппократа (VI – V століття до н. Е.) були відомі «камнерізи» – люди, які вміли видаляти камені з сечового міхура. Засновником урології як окремої медичної дисципліни прийнято вважати Франциска Діаса. Його монографія, яка була видана в Мадриді в 1588 році, повністю присвячена причинам виникнення, клініці, діагностиці, лікуванню урологічних захворювань, техніці урологічних операцій, опису урологічного інструментарію. Відомим «каменерізом» Середньовіччя був Іван Венедіктов, що жив у другій половині XVIII століття, який виконав протягом життя більше 3000 операцій з видалення каменів з сечового міхура.
Перше в світі спеціалізоване урологічне відділення було відкрито в Парижі в 1830 році, завідувачем якого став Жан Сівіаль, який відкрив цистолітотрипсію – малоінвазивний спосіб лікування сечокам’яної хвороби. Показово, що на території колишньої Російської імперії перше урологічне відділення було відкрите в Одесі Т.І. Вдовиковським у 1863 році.

Сьогодні в Україні урологія поряд з багатьма іншими напрямками є однією з найзатребуваніших професій серед медичних працівників.

Центр здоров’я та комунікацій вітає всіх, чия професійна діяльність пов’язана з урологією, зі святом! Бажаємо Вам нових професійних здобутків, гарних пацієнтів, приємних колег та успіхів у щоденній медичній практиці. Здоров’я, сімейного затишку та наснаги!

Хай щастить!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *