Головна / Блог / Про хвороби / Залізодефіцитна анемія

Залізодефіцитна анемія

За даними ВООЗ близько 38 найпоширеніших хвороб супроводжуються залізодефіцитною анемією.

Залізо – важливий мікроелемент, який бере учать у важливих процесах організму. Залізо входить до складу важливого компоненту крові – гемоглобіну, а його брак може призвести до розвитку такого патологічного стану як анемія. 

Причини що можуть спричинити дефіцит заліза наступні:

– Недостатня кількість цього мікроелементу в організм (незбалансоване харчування);

– Підвищене використання мікроелементу в організмі або порушення його всмоктування (захворювання, що супроводжуються кровотечею, наприклад, виразкова хвороба, онкологічні захворювання та ін);

– Підвищене виділення мікроелементу – кровотечі, рясні менструації у дівчат у підлітковому віці, у післяопераційний період вагітності тощо.

Перші ознаки анемічного синдрому наступні:

 – слабкість;

– кволість;

– запаморочення;

– неможливість виконувати фізичні навантаження;

– тахікардія (прискорення частоти серцебиття);

– зниження артеріального тиску;

  миготіння мушок перед очима;

– зміни волосся;

– шкіра та її придатки стають сухими, утворюються тріщини, виникають “заїди”;

– нігті розшаровуються, стають ламкими, крихкими, волосся січеться, тьмяніє, сивіє і навіть випадає;

– зміна смаку – бажання їсти щось неїстівне або мало їстівне (крейда, сире м’ясо, фарш, сира земля, лід тощо), тягне на кисле, солене. Може з’явитись пристрасть до незвичних запахів – фарб, вихлопних газів.

Діагноз залізодефіцитної анемії встановлюється лікарем після призначення дообстеження та отримання підтвердження зниження кількості заліза в організмі.

Лікування залізодефіцитного стану здійснюється усуненням причини виникнення такого стану (якщо це можливо) та призначенням препаратів заліза після дообстеження та встановлення недостатності цього мікроелементу в крові.

Залізодефіцитний стан може бути як первинним, так і супроводжувати інші серйозні захворювання. Саме тому при виникненні скарг та порушенні самопочуття єдине вірне рішення – звернутись до свого сімейного лікаря, який проведе огляд, направить на дообстеження, встановить діагноз та призначить лікування. 

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *