14 листопада відмічаємо Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Logo
Головна / Блог / Новини / 14 листопада відмічаємо Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це день, який служить нагадуванням всьому людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

Вперше був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року. Дата була обрана в честь дня народження одного із відкривачів інсуліну Фредеріка Бантинга.

Починаючи з 2007 року, відмічається під егідою Організації Об’єднаних Націй.

Щорічно, встановлюючи певну тему, яка безпосередньо стосується осіб з цукровим діабетом, IDF не прагне сконцентрувати всі зусилля на акції одного дня, а розподіляє активність на цілий рік. Тема Всесвітнього дня діабету 2019 року – «Сім’я та діабет».

Сьогодні у всьому світі страждають від діабету 422 мільйони чоловік. При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%. Цукровий діабет входить в трійку захворювань, що найбільш часто призводять до інвалідизації населення і смерті (атеросклероз, рак, цукровий діабет). За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

Завдячуючи діяльності IDF, Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.

В цей день в Україні проводяться акції, направлені на популяризацію та пропаганду здорового способу життя задля упередження появи захворювання.

Будьмо завжди здорові!