Головна / Блог / Новини / Як обрати відповідний шлях і не помилитися з вибором кар’єри!

Як обрати відповідний шлях і не помилитися з вибором кар’єри!

Сьогодні нікого не потрібно переконувати в тому, що від того, наскільки правильно ми оберемо де, ким і як працювати, залежить дуже багато –  це і задоволеність роботою, і кількість зароблених грошей, і здоров’я, а також загальне життєве благополуччя.

Вибір професії – питання здебільшого філософське. Перш за все, варто визначитися, скільки часу Ви готові виділяти на професійну діяльність зараз і як як ця ситуація може змінитися в майбутньому.

У сучасних умовах існує не тільки величезний вибір спеціальностей, а й маса варіантів навчання в суміжних галузях без відриву від виробництва, отримання додаткового заробітку.

Для того, аби вибір майбутньої роботи був максимально усвідомленим, Вам необхідно докладно проаналізувати три основні чинники:

  • Хочу. Це те, до чого вас спонукають Ваші інтереси, бажання і потреби;
  • Чи можу. Це ваші здібності, а також фізичні і психологічні ресурси;
  • Чи потрібно. Попит на ринку праці і затребуваність ваших актуальних (або майбутніх) професійних знань і умінь. Якщо їх дотриматися при виборі професії, то потім Ви навряд чи пошкодуєте про зроблений вибір.

Також важливо приділити уваги своїм особистим рисам, таким як:

  • Характер. Він даний Вам від народження. Не потрібно адаптувати його під професію, професія повинна підходити під ваш характер.
  • Фізичні можливості. При наявності хронічних захворювань існує низка професій, які потрібно виключити зі свого списку.
  • Інтереси. Зверніть увагу на те, що належить до кола Ваших інтересів. Подивіться, які книги стоять на Вашій полиці, які сторінки пошуковиків Ви відкриваєте найчастіше, які фільми Вас цікавлять. Техніка, історія, подорожі, мистецтво, політика – все це вже є вашим неусвідомленим вибором.
  • Здібності. Вони є у всіх. Математичні, мовні, творчі, фізичні, прикладні – все це ланки того ланцюга, які приведуть до правильного вибору.
  • Темперамент. Їх виділяють чотири: сангвінік, меланхолік, холерик і флегматик. Під кожен тип темпераменту можна запропонувати свої професії.

 

Обираючи професію, також необхідно враховувати, що можливі різні типи кар’єри, і треба визначитися з тим, який хочете вибудувати саме Ви!

Корпоративний тип кар’єри. Кому підходить? – практичним і обережним людям, готовим на компроміси, але не позбавленим кар’єрних амбіцій.

Головні очікування від роботи: стабільність, дохід, комфортні умови, престиж.

Що може лякати? – ризики, туманні перспективи.

 

Статичний тип кар’єри. Кому підходить? – людям, для яких робота і гроші  точно не головне в житті.

Головні очікування від роботи: стабільність, повна ясність завдань і функцій, психологічний комфорт.

Що лякає? – розмиті завдання або багатозадачність, високе навантаження, відповідальність.

 

Професійний тип кар’єри. Кому підходить? практичним, але в той же час захопленим людям, для яких важливі не тільки дохід і комфорт, але і самореалізація в улюбленій справі.

Головні очікування від роботи: професійне зростання і саморозвиток, цікавий і важливий зміст роботи, але за умови комфортних і стабільних умов, гідної зарплати.

Що лякає? – нудьга, застій, маленька зарплата.

 

Творчий тип кар’єри. Кому підходить? захопленим людям, для яких найважливіше  – покликання.

Головні очікування від роботи: цікава і важлива справу, самореалізація, шанс створити щось нове, видатне.

Що лякає?рутинні завдання, робота за інструкцією.

 

Підприємницький тип кар’єри. Кому підходить: активним, амбітним і азартним людям. Головні очікування від роботи: зростання доходу і життєвого статусу, незалежність, можливість проявити себе, зробити щось, що викличе повагу і захоплення.

Що може лякати?: – функція «гвинтика» у системі.

 

Сподіваємось, наші корисні поради щодо вибору професії допоможуть Вам прийняти правильне рішення. І пам’ятайте: обравши професію до душі, Ви зможете отримувати від життя максимальне задоволення!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *