Головна / Блог / Працевлаштування / Працедавцям на замітку. 8 кроків до ідеального кандидата на посаду.

Працедавцям на замітку. 8 кроків до ідеального кандидата на посаду.

З чого потрібно починати пошук персоналу, і як обрати гідного співробітника? Багаторічна практика показує, що першим і найважливішим кроком у пошуку нових співробітників є складання портрета «ідеального» кандидата. Секрет находження такого співробітника полягає в тому, аби Ви точно визначились з тим, хто саме Вам потрібен і лише тоді розпочинати пошук.

Необхідно продумати «портрет» майбутнього співробітника до найдрібніших деталей і лише потім розміщувати оголошення про відкриття вакансії. Причому розміщувати таке оголошення потрібно також саме там, де його помітить саме той «ідеальний» кандидат.

Сьогодні привідкриємо завісу таємниці та розкажемо про алгоритм складання портрету «ідеального» майбутнього співробітника.

Крок 1

Напишіть назву посади. Це перше, що бачить кандидат при пошуку роботи. Воно повинно повністю відображати зміст майбутньої роботи.

Крок 2

Детально опишіть обов’язки. Зрозуміло і докладно опишіть, які обов’язки кандидат має виконувати на займаній посаді. Враховуйте, що не тільки керівник обирає співробітників з величезного потоку кандидатів, а й людина, яка шукає роботу, перевіряє майбутніх роботодавців.

Крок 3

Дайте відповідь на питання: які проблеми вирішить наймання цієї людини? Кожен продуктивний співробітник привносить свій внесок в розвиток компанії. Тому важливо ще до проведення співбесід визначити, яким буде цей внесок, і чим новий працівник може допомогти Вашому підприємству.

Крок 4

Визначтеся, як Ви будете оцінювати кандидата. Правильна оцінка кандидатів на співбесіді допоможе Вам виявити здатність кандидатів успішно справлятися з роботою і приносити компанії користь. Тому добре продумайте, за якими критеріями Ви будете визначати, наскільки претендент підходить для даної посади.

Крок 5

Перерахуйте особистісні якості (риси характеру) майбутнього співробітника. Задайте собі питання: без яких рис характеру співробітник не зможе давати продукт на даній посаді? Опишіть їх і знайдіть інструмент, який допоможе точно визначити особистісні характеристики майбутнього співробітника.

Крок 6

Визначтеся, чи потрібен кандидату минулий досвід роботи. Часом краще навчити людину з урахуванням всіх особливостей роботи у Вашій компанії, ніж сподіватися на те, що його минулий досвід допоможе йому зрозуміти, як правильно працювати на новому місці.

Крок 7

Опишіть умови роботи (особливості нарахування заробітної плати, графік роботи, відпустка тощо). Будьте готові до того, що кандидат задасть Вам питання про те, як він зможе вплинути на рівень своєї заробітної плати, працюючи у Вашій компанії. Чи буде у нього перспектива кар’єрного і професійного зростання?

 Крок 8

Позначте вимоги до кандидата (освіта, стать, вік). Подумайте, чи будуть змінюватися вимоги до співробітника з плином часу. Чи буде зростати ступінь його відповідальності? Чи очікуєте Ви від нього надбання нових навичок і умінь в майбутньому?

Також пам’ятайте, що залучаючи людину до команди, Ви повинні орієнтуватися і на запит самої команди, адже нова людина в колективі може розхитати сформований устої, внести не завжди бажані і прогнозовані зміни в психологічний клімат.

Сподіваємось, Ви з легкістю зможете подолати ці 8 кроків, аби наблизитись до свого ідеального кандидата на посаду, а HR-відділ Центру здоров’я та комунікацій з радістю допоможе Вам в цій справі!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *