Вторинне куріння

Logo
Головна / Блог / Про здоров'я / Вторинне куріння

За даними ВООЗ тютюнова епідемія є однією з найбільш серйозних небезпек для здоров’я людини, що виникали в світі. Щорічно від неї гине більше 8 мільйонів чоловік. Понад 7 мільйонів випадків смерті відбуваються серед споживачів і колишніх споживачів тютюну, і більше 1,2 мільйона – серед людей, які не палять, але піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

Вторинний тютюновий дим – це дим, яким сповнене повітря в ресторанах, офісних приміщеннях або інших закритих приміщеннях, де люди споживають такі тютюнові вироби, як цигарки і кальянний тютюн. У тютюновому димі міститься понад 7000 хімічних речовин, з яких щонайменше 250 завдають шкоди здоров’ю, а не менше 69 – є відомими канцерогенами.

Безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму не існує!

У дорослих вторинний тютюновий дим викликає серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця і рак легенів. У дітей грудного віку він збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та народження маловагих дітей.

Майже половина дітей у всьому світі регулярно вдихають повітря, забруднене тютюновим димом, в громадських місцях.

Вторинний тютюновий дим є причиною понад 1,2 млн. випадків передчасної смерті в рік.

Щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

Саме тому все більше країн приймають закони про заборону куріння в громадських місцях і приміщеннях. Це дієвий захід, який захищає здоров’я людей, які не палять, заразом він не шкодить економічної діяльності та сприяє відмові курців від куріння.

Корисні тематичні посилання:

https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets/detail/tobaccohttps://moz.gov.ua/article/news/kurinnja-jak-poboroti-zalezhnist

https://www.youtube.com/watch?v=qn5H0Y43-X4&t=0s