Головна / Блог / Новини / Офтальмоскопія. Декілька переконливих причин, чому кожен лікар загальної практики повинен володіти цією навичкою.

Офтальмоскопія. Декілька переконливих причин, чому кожен лікар загальної практики повинен володіти цією навичкою.

Організм людини – це цілісна та збалансована система, де патологічні зміни роботи певного органу призводять до порушення функцій іншого. Саме тому важливо вчасно запідозрити перші ознаки загрозливих станів, щоб якомога швидше направити пацієнта на подальше обстеження та розпочати лікування і позбавити пацієнта тяжких ускладнень. 

Досвід більшості розвинених країн демонструє, що офтальмоскопія – це одна з найважливіших навичок, яка повинна бути в арсеналі будь-якого успішного лікаря загальної практики і, без сумніву, не може залишатися недооціненою, адже сімейна медицина передбачає комплексне, доступне та безперервне надання  медичної допомоги.

Інформативність обстеження для лікаря, безпека та комфорт для пацієнта!

Офтальмоскопія абсолютно безболісне та безпечне дослідження для пацієнта, але вкрай інформативне для лікаря, адже завдяки цьому методу є можливість дослідити судини, очне дно, сітківку і диск зорового нерва – тобто побачити очне яблуко зсередини. Ось чому це одна з найбільш затребуваних процедур при дослідженні стану здоров`я людини. 

Можливість знайти причину захворювання.

Завдяки цьому методу лікар загальної практики може отримати відповіді на причини виникнення патологічного стану пацієнта, побачивши як повну клінічну картину так і конкретні ознаки існуючої патології, наприклад, неоваскуляризацію, крововиливи, відшаровування, мікроаневризми сітківки, ексудати. 

Попередження виникнення загрозливих станів. 

Іншим загрозливим станом для пацієнта є відшарування сітківки, яке протягом довгого часу може клінічно себе не проявляти – поступове погіршення зору при загальному задовільному стані. При відсутності лікування прогноз доволі несприятливий – навіть втрата зору. Своєчасна діагностика дозволяє якомога швидше розпочати подальше обстеження та лікування. 

Своєчасна діагностика злоякісних захворювань ока у дітей. 

Ретінобластома – злоякісне захворювання, яке може розвинутися ще у пренатальному періоді. Без належного лікування пухлина може призвести до сліпоти або навіть до фатальних наслідків. Якість життя та сприятливий прогноз залежать тільки від ранньої діагностики пухлини. Офтальмоскопія у період новонародженості сьогодні вважається золотим стандартом своєчасної діагностики даної патології. 

Чому саме сімейний лікар повинен володіти навичкою проведення даного дослідження?  

Важливо пам`ятати, що сімейний лікар — це передусім лікар загальної практики, котрий має володіти необхідним обсягом базових знань за різними напрямками – офтальмології, неврології, дерматології, вчасно розпізнати хірургічну або травматологічну патологію, вміти надати первинну допомогу, спостерігати фізіологічний перебіг вагітності.  Такий підхід дозволяє значно заощадити час і кошти пацієнта на його терапевтичному шляху, що  вигідно й для системи охорони здоров`я. 

Офтальмоскопія – це доволі швидке та точне дослідження, що дозволяє підтвердити або виключити значну кількість не тільки очних, але й системних захворювань, наприклад цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, ниркову недостатність і навіть внутрішньочерепні крововиливи, у випадку травми голови. Що, в свою чергу, дозволяє своєчасно призначити грамотну терапію та позбавити пацієнта від серйозних ускладнень.

Важко заперечувати вагому роль постійного вдосконалення лікарів та оволодіння новими сучасними навичками, але, без сумніву, будь-яка професійна самоосвіта або творчий розвиток неможливі без достатньої мотивації. Отже, чекали на знак зверху аби почати вчитися?! Ось він!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *