Головна / Блог / Про здоров'я / Чи можна робити планові щеплення в період карантину? Які є рекомендації нашої та інших країн? Про це ми вирішили поговорити з сімейним лікарем Наталією Вільнер

Чи можна робити планові щеплення в період карантину? Які є рекомендації нашої та інших країн? Про це ми вирішили поговорити з сімейним лікарем Наталією Вільнер

Згідно рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВОЗ), Центру по контролю за захворюваннями (СDC) та згідно із наказом МОЗ України 2070 від 11.10.2019 року «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні та Переліку медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень», під час карантинних заходів профілактична вакцинація не заборонена.

Більш того, припинення вакцинації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Це може стати додатковим навантаженням на систему охорони здоров’я в цілому. Вакцинація — це найдієвіший спосіб вберегтися від важких інфекційних захворювань.

Міжнародні організації наголошують на посиленні вакцинації проти пневмокока та сезонного грипу протягом пандемії СOVID-19, також рекомендується продовжувати вакцинувати новонароджених в пологових будинках та продовжувати використання первинних вакцинальних комплексів (АКДС, поліомієліт, кір, краснуха, паротит)

Як щепитись  безпечно в період епідемії?

Дуже добре, якщо в клініці розділені потоки здорових і хворих пацієнтів,за входом, або за днями, чи часом прийому. Бажано прийти пішки,чи добратись власним автотранспортом. Завчасно записатись на прийом до лікаря, і прийти точно в назначений час – це дуже важливо, це вбереже від очікування в черзі. Дотримуватись безпечної дистанції від інших відвідувачів клініки. Пройти швидкий огляд у лікаря. При виході з клініки обробити руки антисептиком. Не чіпати руками обличчя. Прийшовши додому, ретельно помити руки з милом. Таких же мір ви маєте дотримуватись, відвідуючи будь-яке суспільне місце сьогодні (супермаркет, аптеку чи інші).

Чи можна робити щеплення, якщо контактував з хворим? Чи не буде вакцинація пригнічувати імунітет?

Контакт з інфекційним хворим не є протипоказанням для проведення щеплення. Вакцинація не пригнічує імунітет. Вона допомагає йому виробити антитіла до конкретної інфекції, від якої робиться щеплення.

Чи захищають вакцини від пневмококу та грипу проти коронавірусу?

Від самого коронавірусу – ні. Але вони настійно рекомендуються для захисту здоров’я серед пацієнтів з груп ризику – людей старшого віку, курців, людей з хронічними захворюваннями,дітей до 5 років. Пневмокок викликає приблизно половину всіх існуючих у світі пневмоній. Супутня бактеріальна інфекція легенів присутня в кожному п’ятому випадку тяжкої СOVID-інфекції.

Чим більше людей отримає вакцини від грипу, тим менше серед них звернеться в приймальне відділення в сезон застуд і отримає там інші респіраторні вірусі (в тому числі СOVID-19)

Чи допомагає вакцина проти туберкульозу від коронавірусу?

Існує гіпотеза про те, що вакцина БЦЖ запобігає важкому перебігу COVID-19. Епідеміологи припустили це, виходячи з ареалів поширення вірусу. Ця вакцина, дійсно, стимулює т-клітинну ланку імунітету на боротьбу с вірусами. Інформація поки що не підтверджена в якісних дослідженнях, вони продовжуються. Навіть якщо такий захист і є, то повністю на нього сподіватись не можна.

Як захиститись від коронавірусу?

Часте миття рук і дотримання дистанції від хворих людей – сьогодні  найбільш ефективні доведені міри захисту від СOVID-інфекції.

Але медична наука не стоїть на місці! Тож будемо сподіватись, що вакцина та ефективне лікування від коронавірусу все ж таки будуть винайдені!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *