Вакцинація дорослих – обов`язкові та рекомендовані щеплення

Logo
Головна / Блог / Новини / Вакцинація дорослих – обов`язкові та рекомендовані щеплення

Чи знали Ви, що імунітет, набутий в результаті вакцинації в дитячому віці, не завжди зберігається на все життя? Дійсно, отримавши ще в дитинстві щеплення від деяких інфекційних хвороб, організм формує надійний захист впродовж тривалого часу, але в деяких випадках слід підтримувати поствакцинальний імунітет, подбавши про вакцинацію у дорослому віці.

Окрім того, що так звані «дитячі» захворювання дорослі переносять важче, а вірогідність виникнення загрозливих наслідків набагато вища, необхідність проведення щеплень дорослим, обумовлена ще й тимчасовою втратою працездатності та великими рахунками за лікування.

Отже, які щеплення повинна обов’язково зробити кожна доросла людина?

  1. Вакцинація від дифтерії та правця — обов`язкова для всіх дорослих, починаючи з 26 років, кожні 10 років. Якщо Ви не знаєте свій вакцинальний статус, рекомендовано отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців – третя.

Щеплення від дифтерії та правця Ви можете отримати безкоштовно в державних закладах охорони здоров `я.

  1. Щеплення від кору, краснухи, паротиту обов`язково необхідно провести невакцинованим в дитинстві дорослим – щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць.
  2. Якщо немає документальних підтверджень стосовно отримання повного курсу вакцин від гепатиту В, необхідно зробити 3 щеплення за схемою — 0 -3 — 6 міс. Дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт і отримати надійний захист від життєво небезпечних наслідків, таких як цироз та рак печінки.

Окрім цього, рекомендується також зробити наступні щеплення, які вже довели свою ефективність та гарантують надійну безпеку:

  1. Усім дорослим рекомендовано кожен рік робити щеплення від сезонного грипу, особливо тим, хто належать до групи ризику – люди з хронічними захворюваннями, вагітні, літні люди.
  2. Вакцина від пневмококової інфекції захищає від серйозних захворювань, таких як менінгіт або сепсис. Особливо рекомендована літнім людям.
  3. Менінгококова інфекція – ще одна небезпечна інфекція, що вражає оболонки головного та спинного мозку. Вакцинація рекомендована дітям, людям з ослабленим імунітетом, вагітним, мікробіологам, які працюють в лабораторіях з патогенними бактеріями.
  4. Щеплення від гепатиту А рекомендовано дітям та дорослим, а також тим, хто планує відвідати країни ендемічні за даним захворюванням, наприклад Африку чи Південну Америку.
  5. Вакцинація від вітряної віспи рекомендована всім дорослим, хто не переніс захворювання в дитячому віці, а також жінкам, що планують вагітність.

Більше читайте за посиланням:

cdc.gov/vaccines/
cdc.gov