Головна / Блог / Новини / Історія успіху КНП «Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер»

Історія успіху КНП «Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер»

«Керівник лікувального закладу не повинен сидіти на одному місці і чекати, що все буде зроблено саме по собі. Сьогодні темп змін у сфері медицини доволі швидкий, тому необхідно не тільки володіти професійними навичками і поліпшувати їх, але й постійно вчитися новому. Наприклад, наразі вкрай важливо опанувати основи менеджменту, щоб бути конкурентоспроможнім та успішним».
І. О. Пастернак

Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер як бюджетна установа перейшов до статусу КНП в січні 2018 року, після чого одразу відбулася реорганізація системи роботи закладу. Першочерговий етап включав розробку стратегічного плану розвитку закладу та будування формату роботи, який би відповідав основним принципам та цілям закладу – допомагати як професійним спортсменам, так і всім охочим; зробити фізичну активність гарною звичкою, здатною профілактувати більшість найрозповсюджених захворювань. За майже 2,5 року Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер досяг певного успіху.

Історія успіху закладу КНП "Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер"

Електронна медична картка замінила паперову

Медичні працівники закладу пройшли навчання щодо створення електронних паспортів спортсменів, які в свою чергу увійшли до Єдиного Державного Реєстру. На сьогоднішній день підприємство працює без паперових медичних карток. На кожного спортсмена, хто відвідував клініку з 01.09.2019 року, є своя електронна медична картка.

Відкриття нових філій

За попередніми даними, в районах мешкають не менше, ніж 14 тисяч спортсменів, яким також необхідне обстеження. У минулому році відбулися переговори між керівництвом диспансеру та представниками міста Білгород-Дністровський для створення відділень спортивної медицини, в яких будуть проходити обстеження всі спортсмени регіону. В свою чергу лікар з одеського диспансеру буде за графіком проводити медогляд і два види електрокардіограм (із навантаженнями та без), а після вносити інформацію одразу ж до реєстру. За словами Ігоря Олеговича, для відкриття відділень спортивної медицини в районах Одещини зараз, на жаль, немає фінансової подушки. Отримати в оренду готове приміщення майже неможливо. Але, незважаючи на всі перешкоди, Одеський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер планує відкриття нових філій в поточному році. Вже почалося тестування програмного забезпечення для комунікації з НСЗУ і правильної синхронізації з еHealth.

Ігор Олегович також відповів на наші питання щодо впровадження реформи та співпраці з НСЗУ.

Як готувалися у 2019/2020 до реформи?

— Запросили у місцевої громади додаткове фінансування. Фінансування не отримали. Були змушені ввести платні послуги. Спочатку зайнялися діджіталізаціей і навчанням персоналу роботі з комп’ютером. На сьогоднішній день наше підприємство — повністю електронна клініка. Організоване серверне приміщення, 2 лінії Інтернету. Звичайно, приділили велику увагу безпеці і маршруту відвідувачів на території клініки. Постійно проводимо роботу із вдосконалення доступності безпечної та якісної медичної послуги.

Як оцінюєте співпрацю з НСЗУ?

— У НСЗУ є чіткі критерії. Не має такого поняття як «своя людина»! Все прозоро: підписуй договір, виконуй його умови — отримуй фінансування. Технічно все побудовано за принципом відповідальності перед партнером. Зараз чудово виконуються всі умови фінансування.

Які складнощі та переваги вбачаєте для Вашого закладу у реформі?

— На мій погляд, вартість медичної послуги занижена. Сума, яку оплачує НСЗУ, не враховує низку важливих витрат необхідних для кожного лікувального закладу. Але кожен керівник повинен розуміти, що з нового року фінансування збільшиться, так як буде відповідна статистика. На сьогоднішній день с нетерпінням чекаємо електронних напрямків, які пройдуть через еHealth.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *