Головна / Блог / Новини / На Одещині стартує перший в Україні пілотній проект “Ментальне здоров’я жінок +”

На Одещині стартує перший в Україні пілотній проект “Ментальне здоров’я жінок +”

В Одесі та Одеській області стартує перший в Україні пілотній проект “Ментальне здоров’я жінок +”, розрахований на жінок, які живуть з ВІЛ та страждають депресією. Організатори проекту планують впровадити міждисциплінарний підхід для скринінгу депресії у 126 ВІЛ-позитивних жінок у віці 18-25 років. За необхідності – пацієнткам буде надана спеціалізована психіатрична допомога.

Депресія — це психічний розлад, який нерідко плутають з поганим настроєм, “капризами”, списують на втому або вплив хронічного захворювання. Насправді 7-15% населення планети страждають депресією.

“На даний час в Україні, особливе в Одеському регіоні, існує дуже багато послуг та проектів в контексті ВІЛ-інфекції, за фінанси державних та місцевих бюджетів, а також з міжнародних донорських джерел. Але у своїй більшості вони спрямовані на виявлення нових випадків, доведення до лікування та утримання в процесі лікування людини до моменту досягнення показників ефективності лікування. Тобто, можливо стверджувати що, всі вони націлені на процес виявлення та включення, але у цих інтервенціях не розглядаються окрема особистість людини, складових її буднів тощо. Для нас, кожна окрема людина це особистість, а не тільки код зі схемою терапії та показниками лабораторних досліджень. Проект “Ментальне здоров’я жінок +” — це пілотний проект в Україні, який має фокус на кожну конкретну людину як на особистість та мікровсесвіт з багатьма різноманітними, паралельними, взаємопов’язаними процесами та складовими. Ми вважаємо, що психічне здоров’я – це перша базова складова і яскравий показник якості життя, яка має значний вплив на ефективність лікування ВІЛ-інфекції. А відповідно і на локалізацію епідемії”, — зазначає голова правління ГО “Сонячне коло” Альбіна Котович.

На Одещині стартує перший в Україні пілотній проект "Ментальне здоров'я жінок +"

Поширеність депресії серед ВІЛ-інфікованих набагато вище — 20-40%, згідно з наявними даними. Депресія істотно знижує життєдіяльність пацієнток і послаблює ефективність лікування ВІЛ-інфекції.

“Пацієнти часто не говорять про психологічний стан, психічні проблеми лікарям, через страх стигматизації. Медичні працівники часто не вміють виявляти симптоми, та вживають необхідних заходів для подальшої оцінки, допомоги та перенаправлення. Послуги для ЛЖВ часто не включають діагностику проблем психічного здоров’я. Головне завдання AHF в усьому світі та Україні — забезпечити найкращу комплексну та інтегровану допомогу орієнтовану на людину. Ми пропагуємо в цьому проекті включення в комплекс послуг для ЛЖВ-діагностики та лікування проблем психічного здоров’я. Ми прагнемо привернути увагу та об’єднати ресурси державного та недержавного сектору для задоволення потреб людей що живуть з ВІЛ”, — відмітила важність проекту “Ментальне здоров’я жінок +” координатор з адвокації та маркетингу Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ксенія Скринник.

На Одещині стартує перший в Україні пілотній проект "Ментальне здоров'я жінок +"

Що отримує кожна клієнтка проекту?

 1. Безкоштовний скринінг для виявлення депресії або проблем психічного здоров’я та виявлення первинних потреб;
 2. За необхідності – перенаправлення та супровід до спеціаліста з охорони психічного здоров’я (соціальний супровід — “слідуй за мною”).
 3. Безкоштовну/анонімну психіатричну допомогу, за умови добровільної згоди.
 4. Індивідуальні консультації психолога та участь у груповій психотерапії.
 5. Консультації з важливих питаннях життя з позитивним статусом.
 6. Допомогу фахівців у розробці життєвих цілей, підтримку прихильності до лікування ВІЛ, допомогу з корекцією психічного здоров’я, консультування з питань сексуального та репродуктивне здоров’я, практичні навички запобігання насильству.
 7. Мотиваційні комплекти, продовольчі набори/сертифікати.
 8. Можливість отримати транспортні послуги, скориставшись послугою “слідуй за мною”.

Усі послуги в рамках проекту для клієнток надаються кваліфікованими фахівцями, конфіденційно и безкоштовно.

У рамках діяльності ГО “Сонячне коло”, клієнти організації можуть скористатися послугами наступних фахівців: юриста, адвоката, психолога, психіатра та соціального працівника. А також стати учасниками груп самодопомоги.

Звернутися за послугами можливе з понеділка – п’ятницю з 10:00 до 17:00 за адресою:

 • Адреса: 65014, місто Одеса, вулиця Канатна, 28,
 • номер телефону: +380960269305,
 • Email: solnechnii.krug2007@gmail.com;
 • web: http://sun-org.od.ua;

На Одещині стартує перший в Україні пілотній проект "Ментальне здоров'я жінок +"

Виконавцем проекту стала громадська організація “Сонячне коло” в партнерстві з Міським центром профілактики та боротьби з ВІЛ / СНІДом, Обласним центром соціально значущих захворювань та Представництвом Фундацїї Анти СНІД-США в Україні (AHF UKRAINE) за фінансової підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF).

Довідка:

Громадська організація “Сонячне Коло” надає всебічну допомогу та підтримку жінкам, дітям, їх законним представникам та молоді в дотриманні прав згідно Міжнародних Конвенцій і чинного законодавства України. Місія організації: збереження здоров’я і життя, захист реалізації прав, розвиток лідерського потенціалу, сприяння у розвитку здорової, гармонійної особистості, повноцінного дитинства, підвищення рівня життя і громадянської активності мешканців Одеського регіону.

AHF (Фундація АнтиСНІД-США) ― одна з найбільших неурядових організацій, що самофінансується та реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,4 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах по всьому світу у США, Латинській Америці, Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у тому числі й в Україні. 

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) ― українське Представництво AHF. Зусиллями Фундації у 2019 році в Україні 151 тис. людей пройшли тестування на ВІЛ, понад 40 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримали безкоштовні медичні послуги у 16 регіонах України, 50 млн грн ― вклад Фундації в систему охорони здоров’я України. AHF Ukraine, відповідно до потреб конкретного регіону, покращує доступ ВІЛ-позитивних пацієнтів до високоякісних медичних послуг через співпрацю з місцевими закладами охорони здоров’я та медичними фахівцями. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *