Раціональне використання засобів індивідуального захисту — як основна складова профілактики розповсюдження COVID-19 серед медичних працівників

Logo
Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / Раціональне використання засобів індивідуального захисту — як основна складова профілактики розповсюдження COVID-19 серед медичних працівників

Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусної інфекції, заходи щодо покращення захисту медичних працівників не втрачають акутальності. До головних складових інфекційного контролю належить не тільки забезпечення робочими комплектами, захисним одягом та засобами індивідуального захисту в повному обсязі, але й правильне їх одягання, знімання та утилізація.

Саме тому, керівникам лікувальних закладів слід подбати про достатню кількість ЗІЗ, які б відповідали державним стандартам та організувати навчання працівників задля засвоєння правил роботи із ЗІЗ. Своєчасно поповнювати запаси захисного одягу та засобів індивідуального захисту допоможе інструмент прогнозування ВООЗ (WHO COVID-19 Essential Supplies Forecast Tool).

Виконання яких процедур наражає медичного працівника на найбільший ризик?

  1. Проведення аерозольгенеруючих процедур, таких як серцево-легенева реанімація, інтубація, бронхоскопія, або здійснення забору зразків з нижніх дихальних шляхів для проведення ПЛР дослідження.
  2. Надання медичної допомоги в умовах відділень інтенсивної терапії пацієнтам з підтвердженим випадком  COVD-19 або надання екстреної допомоги особам з клінінчими проявами, схожими з COVID-19.
  3. Робота з пацієнтами, які перебувають в стаціонарі, приймальних відділеннях, пунтках сортування, а також догляд за пацієнтами на дому.
  4. Робота в лабораторіях та лабораторних центрах, що напряму пов`язана із обробкою зразків осіб з підозрою на COVID-19.

Раціональне використання засобів індивідуального захисту — як основна складова профілактики розповсюдження COVID-19 серед медичних працівників

Нагадуємо декілька простих рекомендацій щодо правильного використання ЗІЗ:

  1. Заміна захисного одягу повинна здіснюватися щонайменше один раз на зміну або щоразу після виходу з «брудної» зони.
  2. Пам`ятатйте, що одноразові медичні маски замінюються кожні 2-3 години.
  3. Респіратор слід обов`язково замінити, якщо він став вологим; він має видимі ознаки бруду, в тому числі біологічних ридин; після виходу з «брудної зони».

Знезараження виробів багаторазового користування — захисних окулярів, екрану, щитка,  рекомендовано проводити кожні 2 години спиртовмісними дезінфектантами шляхом двократного протирання з інтервалом 15 хвилин. Знезараження багаторазового захисного одягу слід здійсювати згідно із рекомендаціями виробника, а одяг, який не підлягає подальшому використанню, слід знезаражувати як відходи категорії В.

Джерело: Наказ МОЗ України від 30.04.2020 № 994 “Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»”.

Олена Станкевич