24-25 червня 2020 року спеціалісти Одеської області та м. Одеса, які надають допомогу ВІЛ-позитивним людям, пройшли навчання на вебінарі: “Актуальність збереження психічного здоров’я у ВІЛ-позитивних людей як складова частина комплексної людино-орієнотованої допомоги ЛЖВ”.
Вебінар організований фахівцями Фундації Анти СНІД США в Україні в рамках проекту “Ментальне здоров’я жінок +” від ГО “Сонячне коло”, при фінансовій підтримці Фундації АнтиСНІД-США (AHF).
Навчання пройшли: 46 лікарів інфекціоністів та фтизіатрів та 7 співробітників НУО, що надають послуги ВІЛ-позитивним людям. Учасники вебінару отримали інформацію шодо фізіології та симптомів депресії, навчились проводити скринінг на депресію та приймати рішення щодо подальших дій після скринінгу.
У фокусі вебінару були проблеми депресії у ВІЛ-позитивних людей, своєчасне виявлення симптомів депресії, діагностика та лікування. Актуальність теми підкреслена тим, що наявність психічних розладів у ВІЛ+ людей істотно знижує дієздатність пацієнта і послаблює ефективність лікування ВІЛ-інфекції.
Лектори підкреслили, що депресія є найбільш розповсюдженим розладом психіки. На депресію хворіє більше 350 мільйонів людей в світі. Поширеність депресії серед ВІЛ-інфікованих (20-40%) набагато вища, ніж серед загального населення (7-15%).
Лікування від депресії отримує менше половини людей, які потребують допомоги в світі, а в деяких країнах менше 10%. Серед причин ― відсутність у медпрацівників навичок виявлення симптомів, оцінки, допомоги та перенаправлення.
Якщо спеціаліст за допомогою скринінгу виявляє у пацієнта ознаки депресії, він має оцінити ступінь її тяжкості і прийняти рішення про подальші дії. Це може бути: спостереження в динаміці, перенаправлення до лікаря-спеціаліста (психіатра або психотерапевта), призначення фармакотерапії та психотерапії. Вчасна діагностика та початок лікування дозоляють уникнення переходу хвороби в тяжку клінічну стадію, що потребує лікування в стаціонарі.
53 фахівця з Одеського регіону отримали необхідні знання для вчасної допомоги пацієнтам.
Організатори очікують, що скринінг на депресію стане рутинною практикою в комплексній допомозі ВІЛ+ людям і в перспективі покращить прихильність до лікування ВІЛ та якість їх життя.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЇ
Громадська організація «Сонячне Коло»
- Мета: Надання всебічної допомоги та підтримки жінкам, дітям, їх законним представникам та молоді в дотриманні прав згідно Міжнародних Конвенцій і чинного законодавства України.
- Місія організації: Збереження здоров’я і життя, захист реалізації прав, розвиток лідерського потенціалу, сприяння у розвитку здорової, гармонійної особистості, повноцінного дитинства, підвищення рівня життя і громадянської активності ― мешканців Одеського регіону.
AHF (Фундація АнтиСНІД-США) ― одна з найбільших неурядових організацій, що самофінансується та реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,4 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах по всьому світу у США, Латинській Америці, Східній Європі, Африці, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, у тому числі й в Україні. Дізнатися більше про AHF можна на www.aidshealth.org.
AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД-США в Україні) ― українське Представництво AHF. Зусиллями Фундації у 2019 році в Україні 151 тис. людей пройшли тестування на ВІЛ, понад 40 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів отримали безкоштовні медичні послуги у 16 регіонах України, 50 млн грн ― вклад Фундації в систему охорони здоров’я України. AHF Ukraine, відповідно до потреб конкретного регіону, покращує доступ ВІЛ-позитивних пацієнтів до високоякісних медичних послуг через співпрацю з місцевими закладами охорони здоров’я та медичними фахівцями.
Більше новин від AHF Ukraine на Facebook https://www.facebook.com/ahfukraine
Додаткова інформація
Проект «Ментальне здоров’я жінок +» ― для жінок, які живуть з ВІЛ та страждають депресією.
Виконавцем проекту є громадська організація “Сонячне коло” за фінансової підтримки Фундації Анти СНІД-США (AHF) в партнерстві з Представництвом Фундацїї Анти СНІД-США в Україні (AHF UKRAINE), КНП «ООЦСЗХ» ТМР та КНП «ЦПБВС» ОМР.
Мета проекту: розробити і впровадити міждисциплінарний підхід для скринінгу депресії та подальшого зв’язку зі спеціалізованою психіатричною допомогою у 126 ВІЛ-позитивних жінок у віці 18-25 років в місті Одеса і Одеській області.
Що отримує кожна клієнтка проекту?
- Безкоштовний скринінг для виявлення депресії або проблем психічного здоров’я та виявлення первинних потреб;
- За необхідності – перенаправлення та супровід до спеціаліста з охорони психічного здоров’я (соціальний супровід – «слідуй за мною»);
- Безкоштовну/анонімну психіатричну допомогу, за умови добровільної згоди;
- Індивідуальні консультації психолога та участь у груповій психотерапії
- Консультації з важливих питаннях життя з позитивним статусом;
- Допомогу фахівців у розробці життєвих цілей, підтримку прихильності до лікування ВІЛ, допомогу з корекцією психічного здоров’я, консультування з питань сексуального та репродуктивне здоров’я, практичні навички запобігання насильству.
- Мотиваційні комплекти, продовольчі набори/сертифікати;
- Можливість отримати транспортні послуги при (послузі «слідуй за мною»).
Усі послуги в рамках проекту для клієнток надаються кваліфікованими фахівцями, конфіденційно и безкоштовно.
У рамках діяльності ГО «Сонячне коло», клієнти організації можуть скористатися послугами наступних фахівців: юриста; адвоката; психолога; психіатра; соціального працівника. А також стати учасниками груп самодопомоги.
Звернутися за послугами можливе з понеділка – п’ятницю з 10:00 до 17:00 за адресою:
- Адреса: 65014, місто Одеса, вулиця Канатна, 28, номер телефону +380960269305,
- Email: solnechnii.krug2007@gmail.com;
- web: http://sun-org.od.ua;
- https://www.facebook.com/groups/140012666361507
Прес-служба ГО “Сонячне коло”