Дезінфекція поверхонь у різних органах та структурах на етапі виходу з карантину

Logo
Головна / Блог / Новини / Дезінфекція поверхонь у різних органах та структурах на етапі виходу з карантину

Незважаючи на те, яку посаду Ви обіймаєте — керівник приватного підприємства, вчитель, водій громадського транспорту, медичний працівник, тощо, усвідомлення та дотримання основних профілактичних заходів щодо розповсюдження COVID-19 є одним з головних кроків на шляху подолання пандемії.

Основним шляхом збереження здоров’я, як свого, так і своїх близьких,  є своєчасна, регулярна, а також доцільна обробка робочої поверхні.  Слід зазначити, що під час обробки різних поверхонь, необхідно дотримуватися встановлених правил та рекомендацій щодо алгоритму обробки, використання миючих засобів та частоти дезінфекції.

Твої знання – твоя безпека

Для здійснення ефективної дезінфекції задля попередження проникнення та розповсюдження збудника захворювання на підприємствах, в закладах, установах, на територіях, транспорті, зупинках громадського транспорту, інших об’єктах інфраструктури міста, необхідно розробити графік її проведення і призначити відповідальну особу, а також забезпечити достатню кількість дезінфікуючих засобів і їх відповідність нормам ВОЗ.

Щоденна дезінфекція поверхонь, до яких часто торкаються, є ключовим фактором у запобіганні поширення Covid-19!

Поверхні, які слід обробляти якомога частіше:

• дверні ручки;
• вимикачі світла;
• сенсорні екрани, клавіатури;
• столи; парти;
• банкомати;
• телефони;
• поручні в громадському транспорті;
• ручки візків, кошиків в супермаркетах.

Основні етапи дезінфекції

Якщо візуально поверхня є брудною, насамперед необхідно застосовувати мильний розчин, який використовується для  обробки  дерев’яних, скляних, металевих, лакових, пластикових поверхонь. Наступним етапом обробки є дезінфекція  розчинами з 70% вмістом ізопропілового спирту  або розчинами, що містять хлор. Пам`ятайте, що при використанні миючих засобів необхідно захищати органи дихання та шкіру, завдяки господарським гумовим рукавичкам та маскам.

Якщо у вашому закладі (підприємстві) є предмети з м’яких матеріалів, такі як: килимки, м’які стільці, дивани, – рекомендуємо відмовитися від використання даних предметів або замінити їх. Необхідно розуміти, що очищення певних предметів досить складна процедура і потребує додаткових витрат на спеціальні засоби (наприклад сухий туман). 

Не зволікай! Час діяти!

Відповідно встановленого індивідуального графіку проведення дезінфекції,  контролюйте порядок обробки поверхонь персоналом з дотриманням заходів безпеки при використання тих чи інших дезінфікуючих засобів, ознайомтесь з рекомендаціями які зазначені на комерційному пакуванні і користуйтеся засобами захисту (рукавички, маска).

Приміщення установ, які було закрито на карантин, де більш ніж 7 днів поверхні не мали контакту з людьми, можуть не оброблятися. Пов’язано це з тим, що наразі немає даних стосовно того, що на поверхнях COVID-19 може існувати такий тривалий час, тому достатньо обробки тільки від видимого забруднення.

Олена Панкова