Головна / Блог / Новини / Дослідження: як посмішка впливає на психічний стан людини

Дослідження: як посмішка впливає на психічний стан людини

Знаменитості від Сінатри до Кеті Перрі давно оспівують силу посмішки – про те, як вона надихає нас, змінює наш світогляд і в цілому змушує відчувати себе краще. Все це «дим і дзеркала» (будь-яке твердження, яке за умови докладного вивчення стає ілюзією, – авт.) чи все ж має наукове підґрунтя?

Новаторське дослідження Університету Південної Австралії підтверджує, що посмішка може змусити наше мислення стати позитивним, якщо ми просто будемо рухати лицьовими м’язами. В умовах кризи, викликаної COVID-19, спостерігається зростання тривожності і депресії у всьому світі.

У дослідженні, опублікованому в журналі Experimental Psychology, оцінювався вплив прихованої усмішки на сприйняття виразу обличчя і тіла. В обох сценаріях посмішка була викликана тим, що учасники тримали ручку між зубами, змушуючи свої лицьові м’язи імітувати посмішку.

Дослідження показало, що мускулатура впливає не тільки на розпізнавання міміки, але і на зміни в положенні тіла, що викликає ще більше позитивних емоцій.

Провідний дослідник та експерт із питань людського і штучного інтелекту доктор Фернандо Мармолехо-Рамос з UniSA стверджує, що відкриття дає важливі висновки для психічного здоров’я. «Коли ваші м’язи кажуть, що ви щасливі, у вас більше шансів побачити навколишній світ у позитивному ключі», – каже доктор.

«У дослідженні ми виявили наступне: коли ви з силою тренуєтеся посміхатися, це стимулює мигдалеподібне тіло – емоційний центр мозку – який вивільняє нейротрансмітери для досягнення емоційно позитивного стану».

«Для психічного здоров’я це має цікаві наслідки. Якщо ми зможемо «обдурити» мозок, змусивши його сприймати стимули як «щасливі», то ми потенційно зможемо використовувати цей механізм для поліпшення психічного здоров’я».

У дослідженні були відтворені результати експерименту з «прихованою» посмішкою шляхом оцінки того, як люди інтерпретують деякі вирази обличчя (від похмурого погляду до посмішки) за допомогою механізму «ручка в зубах»; потім він розширив це, використовуючи точкові зображення руху (від відео сумної ходи до відео щасливої ходи) в якості візуальних стимулів.

Доктор Мармолехо-Рамос каже, що існує сильний зв’язок між дією і сприйняттям. «Коли ми емоційно обробляємо стимули, перцептивні та рухові системи переплітаються», – додає він.

«Підхід «поводься так, ніби це все так і є» може мати більше перспектив, ніж ми думаємо».

Джерела:

  1. Fernando Marmolejo-Ramos, Aiko Murata, Kyoshiro Sasaki, Yuki Yamada, Ayumi Ikeda, José A. Hinojosa, Katsumi Watanabe, Michal Parzuchowski, Carlos Tirado, Raydonal Ospina. Your Face and Moves Seem Happier When I Smile. Experimental Psychology, 2020; 67 (1): 14 DOI: 1027/1618-3169/a000470
  2. University of South Australia. “When you’re smiling, the whole world really does smile with you.” ScienceDaily. ScienceDaily, 13 August 2020. <www.sciencedaily.com/releases/2020/08/200813123608.htm>.

Переклад та адаптація тексту: Аліна Манасова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *