3 вересня експерти Одеського обласного Центру громадського здоров’я здійснили моніторинговий візит до КНП «Миколаївська центральна районна лікарня Миколаївської районної ради». Це був перший із запланованих моніторингових візитів, кінцева мета яких – покращення здоров’я та подовження життя людей завдяки розбудові в регіоні сучасної системи громадського здоров’я.
До складу моніторингової групи ввійшли:
Координатор проекту, генеральний директор КНП “ЦГЗ” ООР – Оксана Пастернак.
Начальник відділу інформаційно-комунікаційної роботи та зв’язків із ЗМІ та громадськістю КНП “ЦГЗ” ООР – Ганна Лєснікова.
Начальник відділу промоції здорового способу життя КНП “ЦГЗ” ООР – Святослав Лінніков.
Економіст відділу медичної статистики Одеського обласного центру громадського здоров’я – Ольга Клепікова.
Консультант з імунопрофілактики, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ООДА з питань імунопрофілактики – Людмила Самойленко.
Фахівець з інфекційного контролю КНП “ЦГЗ” ООР – Олена Станкевич.
Керівник відділу епіднагляду за ВІЛ, ТБ та ко-інфекцією ТБ/ВІЛ, керівник регіонального центру моніторингу і оцінки Одеського обласного Центру соціально значущих хвороб, фахівець з МіО КНП “ЦГЗ” ООР – Олександра Садкова.
Економіст відділу моніторингу і оцінки КНП “ЦГЗ” ООР – Микита Попов.
Програма візиту включала два великі блоки: інформаційний (виступи провідних експертів Центру) та аудиторський. У першій половині дня миколаївські медики заслуховували доповіді та презентації щодо системи громадського здоров’я в цілому, а також інфекційного контролю, моніторингу та оцінки, збору медичної інформації, системи імунопрофілактики. Експерти високо оцінили зацікавленість лікарів та медсестр у доповідях. Вони виявили велике бажання вчитися новому та переймати світовий досвід, ставили запитання спікерам, описували конкретні кейси з власної роботи та включалися в дискусію.
Під час другого блоку – аудиту закладу фахівцями моніторингової команди – вдалося визначити больові точки в діяльності закладу та роботі медичного персоналу, намітити основні напрямки та цілі взаємодії експертів з лікарнею.
В рамках моніторингового візиту також відбулась робоча зустріч із головою Миколаївської районної ради Віктором Купченко, під час якої були обговорені перспективи розбудови системи громадського здоров’я в районі за підтримки місцевої влади.
Зазначимо також, що Миколаївський район Одеської області уже має значні досягнення в питанні розбудови системи громадського здоров’я. Саме тут охоплення населення вакцинацією є найвищим в області. Цей факт став ключовим у виборі Центром першого пункту у маршруті моніторингової групи. Експерти сподівалися, що успіхи імунізації – це не збіг обставин, а результат багаторічної якісної роботи медиків із населенням: широке інформування, гарна комунікація та довіра населення. І ці сподівання повністю виправдалися! Медики Миколаївського району уже побудували потужний фундамент, тож наше завдання – надати якісну інформаційну, методологічну підтримку та експертний супровід місцевим спеціалістам.
Окремо хотіли б відзначити внесок головного лікаря КНП «Миколаївська центральна районна лікарня Миколаївської районної ради» Валентини Кірік у розбудову системи громадського здоров’я в районі. Їй вдалося створити в колективі атмосферу дружньої підтримки, жаги до знань та саморозвитку. Завдяки цьому люди отримують медичні послуги більш високого рівня. І це заслуговує поваги.
Отже, чого ми чекаємо за результатами запланованих моніторингових візитів?
1 Збільшення рівня вакцинованості населення.
2 Підвищення обізнаності людей щодо власного здоров’я.
3 Налагодження комунікації між закладами охорони здоров’я, громадськістю, владою та ЗМІ.
4 Збільшення ефективності системи інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.