Міф щодо ВІЛ-інфекції, який наражає на небезпеку всіх

Logo
Головна / Блог / Новини / Міф щодо ВІЛ-інфекції, який наражає на небезпеку всіх

Один з найрозповсюдженіших міфів про ВІЛ – те, що це проблема гей-спільноти та наркозалежних людей. Проте статистика свідчить про те, що головний спосіб передачі ВІЛ-інфекції в нашій країні – це незахищений гетеросексуальний статевий акт. 

Лише в серпні цього року, за даними Центру громадського здоров’я України, в Україні офіційно зареєстровано 1 331 новий випадок ВІЛ-інфекції, з них: 

740 людей заразилися від сексуального партнера іншої статі; 

550 – через заражену голку;

160 – від матері при народження;

25 – від гомосексуального партнера. 

Авточернетка

З місяця в місяць пропорції майже не змінюються. Співвідношення гетеросексуальніх та гомосексуальних статевих зв’язків, наслідком яких стало зараження ВІЛ, становить 21:1. 

Саме міфи та стереотипи щодо шляхів передачі ВІЛ є основним джерелом небезпеки. Адже для величезної групи людей вони створюють примарне відчуття захищеності і штовхають на невиправданий ризик. 

Важливо пам’ятати, що тільки аналіз на наявність ВІЛ в організмі може бути гарантією того, що людина не є носієм вірусу. Ані її соціальний статус, ані сексуальна орієнтація, ані вік такою гарантією бути не можуть. 

А єдиним дієвим бар’єром для вірусу під час статевого акту є презерватив – при правильному використанні він захищає від ВІЛ у 99% випадків. Ані перерваний статевий акт, ані відмінні від вагінального сексу практики від ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, не захищають. 

 

Анна Мячина