Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / Як уникнути зараження COVID-19 у громадському транспорті

Як уникнути зараження COVID-19 у громадському транспорті

Із початком навчального сезону пасажирів у громадському транспорті побільшало. А коли стане прохолодніше, стане ще більше. Адже багато людей пересядуть з велосипедів на тролейбуси й маршрутки та відмовляться від довгих піших переходів. Тож усім нам слід ретельніше дотримуватися простих правил безпеки, які знизять ризик інфікування COVID-19 у переповненому громадському транспорті.

  1. Комбінуйте свій звичний маршрут таким чином, щоб проводити у транспорті мінімум часу. Наприклад, проходьте пішки хоча б одну зупинку від дому і виходьте на одну зупинку раніше. Крім того, що ви знизите ризик зараження, ви ще й збільшите рівень своєї фізичної активності – робота та навчання стануть продуктивнішими, а сон міцнішим.
  2. На зупинці стійте осторонь натовпу людей.
  3. Завжди майте при собі захисну маску і тримайте її в чистому окремому пакеті, а не в куках чи кишені. 
  4. Тримайте в кишені спиртовий антисептик і обробляйте руки щоразу перед тим як одягти чи зняти захисну маску. 
  5. Перед тим як зайти в транспорт, одягніть захисну маску. Вона має щільно прилягати до обличчя, повністю закриваючи ніс та рот. 
  6. Намагайтеся не користуватися переповненим транспортом. Проте якщо вибору немає, розмістіться таким чином, щоб безпосередньо перед вашим обличчям нікого не було (відверніться до вікна, встаньте обличчям до дверей тощо).
  7. Не тримайте телефон в руках, якщо після виходу з транспорту не матимете можливість продезінфікувати його. А щоб залишатися на зв’язку, користуйтеся гарнітурою. 
  8. Там, де це можливо, користуйтеся проїзними, а не готівкою.  Адже гроші надзвичайно брудні і можуть бути джерелом багатьох інфекцій.
  9. Майте при собі завчасно розраховану плату за проїзд, щоб не торкатися чужих грошей.
  10. Не торкайтеся руками обличчя, захисної маски чи очей, поки знаходитесь у транспорті.

Анна Мячина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *