Із початком навчального сезону пасажирів у громадському транспорті побільшало. А коли стане прохолодніше, стане ще більше. Адже багато людей пересядуть з велосипедів на тролейбуси й маршрутки та відмовляться від довгих піших переходів. Тож усім нам слід ретельніше дотримуватися простих правил безпеки, які знизять ризик інфікування COVID-19 у переповненому громадському транспорті.
- Комбінуйте свій звичний маршрут таким чином, щоб проводити у транспорті мінімум часу. Наприклад, проходьте пішки хоча б одну зупинку від дому і виходьте на одну зупинку раніше. Крім того, що ви знизите ризик зараження, ви ще й збільшите рівень своєї фізичної активності – робота та навчання стануть продуктивнішими, а сон міцнішим.
- На зупинці стійте осторонь натовпу людей.
- Завжди майте при собі захисну маску і тримайте її в чистому окремому пакеті, а не в куках чи кишені.
- Тримайте в кишені спиртовий антисептик і обробляйте руки щоразу перед тим як одягти чи зняти захисну маску.
- Перед тим як зайти в транспорт, одягніть захисну маску. Вона має щільно прилягати до обличчя, повністю закриваючи ніс та рот.
- Намагайтеся не користуватися переповненим транспортом. Проте якщо вибору немає, розмістіться таким чином, щоб безпосередньо перед вашим обличчям нікого не було (відверніться до вікна, встаньте обличчям до дверей тощо).
- Не тримайте телефон в руках, якщо після виходу з транспорту не матимете можливість продезінфікувати його. А щоб залишатися на зв’язку, користуйтеся гарнітурою.
- Там, де це можливо, користуйтеся проїзними, а не готівкою. Адже гроші надзвичайно брудні і можуть бути джерелом багатьох інфекцій.
- Майте при собі завчасно розраховану плату за проїзд, щоб не торкатися чужих грошей.
- Не торкайтеся руками обличчя, захисної маски чи очей, поки знаходитесь у транспорті.
Анна Мячина