Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

Logo
Головна / Блог / Новини / Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

Останнім часом скандинавська ходьба (ходьба зі спеціальними палицями) стає все більш популярною як серед молоді, так і серед літніх людей. Якщо кілька років тому перехожі дивувалися, спостерігаючи за незвичними спортсменами, то сьогодні це вже звична річ. Порівняно невеликі витрати (на палиці та кросівки), можливість займатися на вулиці у будь-яку пору року та мінімальні обмеження за станом здоров’я роблять цей вид активності доступним майже для всіх. Більше того, лікарі навіть радять своїм пацієнтам доєднатися спортсменів, щоб відновити втрачені у результаті хвороб навички та підтримати здоров’я.  

Ми познайомилися з тренеркою та очільницею Клубу скандинавської ходьби “Let’s go Odessa” Юлією Шургіною та поставили їй кілька запитань. 

Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

1. Як саме скандинавська ходьба позначається на самопочутті? 

Вплив скандинавської ходьби на здоров’я і загальний стан організму дуже великий, адже вона передбачає фізичну активність на свіжому повітрі цілий рік. Завдяки спеціально розробленим палицям навантаження рівномірно розподіляється на весь організм, задіюється величезна кількість м’язів, а навантаження на суглоби і хребет навпаки знижується (тому що відсутнє велике ударне навантаження). 

Ефективність занять СХ підтверджена результатами численних наукових досліджень. З основних позитивних ефектів можна виділити:

– залучення до 90% м’язів тіла;

– поліпшення постави;

– зниження навантаження на колінні, тазостегнові суглоби і поперековий відділ хребта;

– покращення роботи серцево-судинної, лімфатичної, ендокринної, дихальної систем;

– покращення мозкового кровообігу;

– насичення крові киснем (за рахунок активного залучення діафрагми і міжреберних м’язів обсяг вдихуваного повітря підвищується до 30%);

– покращення психоемоційного стану (наприклад, вечірні тренування – це відмінний спосіб зняти напругу після робочого дня).

Лікарі рекомендують скандинавську ходьбу як метод реабілітації після різних травм. 

Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

2. Хто може цим займатися?

У країнах Східної Європи часто лунають думки про те, що скандинавська ходьба – це заняття для пенсіонерів та людей похилого віку. Проте насправді цей вид активності не має вікових обмежень і рекомендований всім, хто хоче змінити своє життя на краще. Найкращим підтвердженням цього є те, що скандинавська ходьба включена в систему освіти та проводиться факультативно в школах Великобританії, Фінляндії, Норвегії та інших країн. 

Тим не менш, літні люди дійсно беруть активну участь у розвитку цього напрямку. І ми дуже пишаємося найстаршою учасницею нашої команди. Їй 92 роки, і вона до того ж є найстаршою українською спортсменкою зі скандинавської ходьби, яка досі бере участь у змаганнях. Це надихаючий приклад для молоді. 

На численних міжнародних змаганнях я часто бачила людей поважного ​​віку, які йдуть у такому темпі, який не кожній молодій людині до снаги. Поруч із ними не раз говорила собі: “Дай Бог і мені в Вашому віці ходити не гірше!” Це великий стимул для здорового способу життя! 

Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

3. Що потрібно початківцю?

Будь-який вид фізичної активності, в тому числі і скандинавська ходьба, вимагає правильного підходу. Основними і найважливішими критеріями для початку занять є:

– правильно поставлена ​​техніка, яка позбавить типових помилок та негативних наслідків від них;

– правильно підібрана екіпіровка, яка дозволить уникнути травм, підвищить загальний комфорт і задоволення від процесу тренування (це, насамперед, кросівки, спортивний одяг та палиці);

– правильно обране навантаження, яке визначається для кожного індивідуально.

Ходіть на здоров’я: у чому користь скандинавської ходьби?

4. Де можна тренуватися? 

Однією з численних переваг скандинавської ходьби є універсальність у плані локації проведення занять. Ви спокійно можете пройтися в парку по асфальту або плитці, а якщо вам захотілося на море – берете з собою палиці і поєднуєте приємне з корисним. Друзі покликали посмажити шашлики на природі? Сюди теж можна прихопити палиці (вони зручні у транспортуванні, особливо телескопічні) і походити з ними по галявинах і стежках. Можна сміливо сказати що за належного рівня навичок скандинавською ходьбою можна займатися на будь-якому покритті: на траві, піску, асфальті, грунті або навіть на снігу. 

Записала Анна Мячина