Головна / Блог / Новини / Що таке психічне здоров’я і яке його значення в житті людини

Що таке психічне здоров’я і яке його значення в житті людини

З 1992 року з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health) 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.

За даними ВООЗ, сьогодні у світі більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями. Інформаційні перевантаження, умови та спосіб життя, політичні й економічні катаклізми в країні, а 2020 рік ще й випробовує людей панднемією, – все це є передвісниками психологічних або психічних захворювань. Сучасне життя само по собі сприяє стресам, і якщо людина починає з ними миритись, це загрожує депресією.

Психічне здоров’я – це стан інтелектуально-емоційної сфери, основу якого складає відчуття душевного комфорту, яке забезпечує адекватну поведінкову реакцію. Такий стан обумовлений як біологічними, так i соціальними потребами, а також можливостями їх задоволення.

Варто пам’ятати, що фізичне здоров’я i психічний стан нерозривні i взаємопов’язані. Тому гармонійній особистості варто піклуватися не лише про свій психічний стан, інтелектуальний розвиток, соціальний статус, а й про загальний стан здоров’я.

Портрет психологічно здорової людини включає наступні критерії:

  • здоровий спосіб життя;
  • прийняття себе як людини, гідної поваги:
  • індивудуальність – прийняття себе таким яким ти є;
  • екологічна майстерність – здатність людини активно вибирати і створювати власне оточення, яке відповідає її психологічним умовам життя, та уміння людини підтримувати позитивні, теплі, довірчі відносини з іншими;
  • адекватна самооцінка – розуміння своїх можливостей, здобностей та правильна їх оцінка без очікування похвали, а також прийняття себе оточуючими;
  • розуміння власних почуттів, емоцій та вміння правильно їх виражати;
  • наявність мети і сенсу життя, а також діяльність, спрямована на досягнення цієї мети;
  • самовдосконалення – мало досягти тих характеристик, які були описані вище, важливо розвивати власний потенціал та бути відкритим новому досвіду.

Перераховані фактори більш повно реалізуються при інтелектуальній насиченості життя, творчій праці та сімейному благополуччі.

Отже, психологічно здорова людина – це перш за все людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і така, що пізнає себе і навколишній світ не лише розумом, але і відчуттями, інтуїцією. Вона повністю приймає саму себе і при цьому визнає цінність і унікальність людей, що оточують її. Така людина покладає відповідальність за своє життя перш за все на саму себе і отримує уроки з несприятливих ситуацій. Її життя наповнене сенсом, хоча вона не завжди формулює його для себе. Вона знаходиться в постійному розвитку і, звичайно, сприяє розвитку інших людей.

Пам’ятайте, що в житті кожної людини можуть відбутися кризи, психологічні проблеми і тд., але не соромтеся звертатися за допомогою до фахівців.

Бережіть психічне здоров`я! Адже це запорука щасливого життя і довголіття!

 

Лейла Гасанова, психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *