Головна / Блог / Новини / COVID-19 і немовлята: як захистити малечу під час пандемії?

COVID-19 і немовлята: як захистити малечу під час пандемії?

Попри всі негаразди та епідемічні ризики, діти продовжують з’являтися на світ. І медики докладають великих зусиль, щоб пологи були безпечними для породіль та малечі. Але за стінами лікарень та пологових будинків на малюків чекають карантинні зони, масковий режим та фізичне дистанціювання. Як же батькам захистити своїх дорогоцінних малят? На це запитання дає докладну відповідь фонд UNIСEF у своїй брошурі “COVID-19 і немовлята”. Одеський обласний центр громадського здоров’я ознайомився з її текстом і підготував основні тези, які будуть корисні батькам, а також педіатрам та сімейним лікарям. 

Чи небезпечний COVID-19 для дітей? Наразі відомо, що заразитися можуть люди будь-якого віку, але поки що зафіксовано здебільшого легкі форми або безсимптомний перебіг хвороби у дітей.

Яких правил слід дотримуватися в домі, де є немовля? Продовжуйте дотримуватися правил особистої гігієни: часто мийте руки, користуйтеся антисептиком, чхайте та кашляйте у згин ліктя, дезінфікуйте предмети та поверхні, яких часто торкаєтеся (ручки дверей, пульти, телефони, клавіатуру тощо), уникайте скупчень людей та мінімізуйте контакти (свої і малюка). 

Як бути з грудним вигодовуванням? За інформацією ВООЗ, станом на сьогодні активний вірус SARS-CoV-2 (вірус, який може спричинити зараження) не було виявлено в грудному молоці жодної матері з підтвердженою/імовірною хворобою COVID-19. Більше того, численні переваги грудного вигодовування значно перевищують потенційні ризики передавання вірусу та захворювання на COVID-19. Тож ЮНІСЕФ та ВООЗ рекомендують продовжувати годувати дитину грудьми та тримати немовля на руках, забезпечуючи контакт «шкіра до шкіри». 

Що робити, якщо мама малюка захворіла? Якщо ви маєте температуру, кашель та нежить, повідомте про це сімейного лікаря і слідуйте його рекомендаціям щодо симптоматичного лікування. Контактуючи з дитиною, дотримуйтесь правил:

  • надягайте захисну маску,
  • ретельно мийте руки перед тим як взяти дитину,
  • уникайте чхання та кашлю на дитину та свою грудну клітину (відводьте голову, прикривайте рот серветкою чи згином ліктя),
  • якщо є ризик, що краплі слини потрапили на груди, то перед прикладанням дитини варто вимити їх теплою водою,
  • так само слідкуйте за чистотою молоковідсмоктувача та посуду для годування,
  • передайте обов’язки із догляду за дитиною, окрім годування, здоровому члену родини,
  • не припиняйте грудне вигодовування, допоки ваш фізичний стан задовільний і ви в змозі це робити.

Чи варто вакцинувати малюка під час пандемії? ВООЗ не рекомендує скасовувати вакцинацію під час спалаху коронавірусу. Дитина має отримати всі щеплення відповідно до Національного календаря. Єдине про що слід потурбуватися батькам в цей час – це уникнення зайвих контактів малюка. Для цього слід відвідувати кабінет щеплень лише у “дні здорової дитини” та пересвідчитися, що в закладі розділені потоки здорових та хворих дітей. 

Брошуру “COVID-19 і немовлята” можна завантажити за посиланням: https://cutt.ly/rgAF2DM

Головне фото: REUTERS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *