Головна / Блог / Новини / Ризики СOVID-2019 для людей з ВІЛ

Ризики СOVID-2019 для людей з ВІЛ

До супутніх захворювань, які медики пов’язують із важким перебігом коронавірусної хвороби та смертністю від неї, належать:

  • серцево-судинні захворювання,
  • цукровий діабет,
  • гіпертонія,
  • хронічні захворювання легенів,
  • рак,
  • хронічні захворювання нирок.

Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC) також включає до цього переліку імунодефіцитні стани, важке ожиріння (індекс маси тіла ≥40) та захворювання печінки як потенційні фактори розвитку ускладнень. Серед факторів, які сприяються тяжкому перебігу COVID-19 і пов’язані з імунодефіцитом, називають наступні:

  1. Імуносупресія (нижче 200 кл/мл).
  2. Високе вірусне навантаження.
  3. Наявність опортуністичних захворювань, зокрема ко-інфекції ВІЛ/ТБ.

Наявність істотної імуносупресії та високого вірусного навантаження говорить про неготовність організму боротись з коронавірсуром. До того ж,  імуносупресія є фактором розвитку опортуністичних захворювань, серед яких найчастіше зустрічається туберкульоз, який є окремим фактором тяжкого перебігу SARS-CoV-2. Тож лікарям необхідно докладати додаткових зусиль, щоб профілактувати COVID-19 у хворих на туберкульоз, особливо в умовах внутрішньолікарняної передачі.

Окрім туберкульозу, людині, яка живе з ВІЛ, можуть загрожувати пневмоцистна пневмонія, аспергільоз – захворювання, що призводять до серйозної дихальної недостатності, потребують довгострокової госпіталізації, кисневої підтримки.

Зазначимо, що не всі ВІЛ-інфіковані люди мають однаково високі ризики щодо COVID-19. Так, пацієнти, які давно приймають ліки і мають невизначальний рівень ВІЛ в крові, не мають підвищеного ризику тяжкого перебігу COVID-19. Тож їм достатньо дотримуватись лише загальних правил профілактики і не припиняти лікування. Якщо ж пацієнт тільки починає приймати ліки, він потребує профілактики опортуністичних інфекції згідно з діючим протоколом та якнайшвидшого призначення АРТ.

Анастасія Неклюдова, лікар-інфекціоніст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *