5 міфів про гепатит С

Logo
Головна / Блог / Новини / 5 міфів про гепатит С

Згідно з даними ВООЗ,  у світі загальна кількість хворих на гепатит С наближається до 170 млн. Щороку від ускладнень цього захворювання помирає 350-500 тис. осіб. Попри значне поширення хвороби, поінформованість населення щодо неї залишається на низькому рівні, що призводить до несвоєчасної діагностики і, як наслідок, низької ефективності лікування. Тож розвінчання міфів про гепатит С одне з завдань медичної спільноти та системи громадського здоров’я. 

Міф № 1. Гепатит С найчастіше передається статевим шляхом

Згідно з численними дослідженнями, ризик статевої передачі HCV в стійких парах становить близько 1%, а в разі полігамних контактів може зростати до 2-3%. Більшість людей, інфікованих HCV, заразилися парентеральним (пов’язаним з кров’ю), а не статевим шляхом.

Міф № 2. Вагітним з гепатитом С потрібно проводити плановий кесарів розтин

Насправді ризик передачі HCV від матері до дитини становить лише 3-5%. Сьогодні немає жодних доказів, що зміна методу розродження може знизити цей відсоток. Грудне вигодовування також не збільшує ризик зараження новонародженого. Тож наявність гепатиту С у жінки не є протипоказанням ані для вагітності, ані для природних пологів, ані для грудного вигодовування.

Міф № 3. Хворим на хронічний гепатит С потрібна пожиттєва сувора дієта

Хворі на хронічний гепатит С не потребують особливої ​​дієти, однак їм слід дотримуватися здорового харчування та способу життя, а також відмовитися від алкоголю. А включення до раціону свіжих овочів і фруктів, жирних сортів риби і морепродуктів матиме позитивний вплив на на функції печінки.

Міф № 4. Хронічний гепатит С – невиліковний

Ефективність лікування залежить від генотипу вірусу, давності захворювання, віку та статі пацієнта, супутніх захворювань, генетичних особливостей тощо. Проте сучасні схеми лікування з урахуванням індивідуального підходу дозволяють досягти успіху терапії в 95-99% випадків.

Міф № 5. Хворим з нормальною активністю амінотрасфераз (АЛТ, АСТ) лікування не потрібно

Насправді у пацієнтів зі стабільно нормальними показниками АлАТ і АсАТ захворювання може прогресувати, призводити до цирозу і навіть раку печінки. Тому сучасні рекомендації говорять про необхідність лікування всіх пацієнтів з хронічним гепатитом С, незалежно від біохімічної активності.

Наталя Жураковська, лікар-інфекціоніст вищої категорії, кандидат медичних наук