Тест на гепатит: де зробити і як діяти далі?

Logo
Головна / Блог / Новини / Тест на гепатит: де зробити і як діяти далі?

В Україні, за оцінками національних експертів, близько 5% населення інфіковане гепатитом С, проте значна кількість хворих не знають про свій діагноз, наражаючи себе на небезпеку невідворотніх ускладнень. Тому кожна людина, незалежно від групи ризику та віку, має проходити тестування на гепатити, адже зараження може відбутися у будь-який момент життя: під час стоматологічних, косметичних чи медичних процедур, сексу тощо. 

Де пройти тестування?

Людина, у якої є бажання пройти тестування на вірусний гепатит, повинна звернутися до сімейного лікаря, який призначить аналіз на наявність антитіл до вірусного гепатиту або зробить його з використанням швидкого тесту.

Кому слід тестуватися регулярно?

  • людям з ризикованою сексуальною поведінкою; 
  • чоловікам, які мають сексуальні стосунки з чоловіками;
  • людям, які споживають ін’єкційні наркотики;
  • людям, які перебувають на гемодіалізі;
  • медичним працівникам, робота яких полягає у тісній взаємодії з кров’ю та іншими речовинами організму;
  • людям, які живуть з ВІЛ.

Результати тестування

Якщо відповідь негативна, слід повторити аналіз через 6 тижнів.

Якщо відповідь позитивна, сімейний лікар направить до інфекціоніста, який призначить додаткові обов’язкові обстеження. Пацієнт зі свого боку має написати заяву на ім’я директора обласного департаменту охорони здоров’я чи головного лікаря відповідного медзакладу, де надають послуги з консультування та лікування вірусних гепатитів, із проханням отримати лікування державним коштом. 

Олена Панкова, лікар-інфекціоніст