Небезпечний вейпінг: чому електронні сигарети не допомагають кинути курити?

Logo
Головна / Блог / Новини / Небезпечний вейпінг: чому електронні сигарети не допомагають кинути курити?

Небезпечний вейпінг

Відмова від куріння – одна з кращих речей, яку ви можете зробити для свого здоров’я. Куріння шкодить майже всім органам вашого тіла, включаючи серце. Майже третина смертей від серцевих захворювань є результатом як активного, так і пасивного куріння.

У вас може виникнути спокуса звернутися до електронних сигарет (електронні сигарети, вейп-ручки та інші пристрої для вейпінга), щоб полегшити перехід від традиційних сигарет до відмови від куріння. Але чи дійсно куріння електронних сигарет (вейпінг) краще для вас, ніж використання тютюнових виробів? Чи можуть електронні сигарети допомогти вам кинути курити раз і назавжди?

– вейпінг електронних сигарет (електронні сигарети, вейп-ручки та інші пристрої для вейпінга) менш шкідливі, ніж куріння, але все ж небезпечні. Електронні сигарети нагрівають нікотин, ароматизатори та інші хімічні речовини, створюючи аерозоль, який ви вдихаєте. Звичайні тютюнові сигарети містять 7000 хімічних речовин, велика кількість з яких токсичні.

– дослідження показують, що вейпінг шкідливий для серця і легенів. Нікотин є основним компонентом як звичайних, так і електронних сигарет, та викликає звикання. Він є токсичною речовиною, яка підвищує кров’яний тиск та викид адреналіну, що збільшує частоту серцевих скорочень і ймовірність серцевого нападу.

– електронні сигарети – не найкращий інструмент для відмови від куріння. Хоча вони рекламуються як засіб, що допомагає кинути палити. Недавнє дослідження показало, що більшість людей, які мали намір використовувати електронні сигарети, щоб позбутися від нікотинової звички, в решті решт продовжували палити як традиційні, так і електронні сигарети.

Нікотин є основним агентом як у звичайних, так і в електронних сигаретах, і він так само викликає звикання. Він змушує жадати диму і страждати від абстинентного синдрому.

Багато користувачів електронних сигарет споживають нікотину навіть більше, ніж від тютюнових виробів. Це може відбуватись через надміцні картриджі, у яких концентрація нікотину вища. Або ж просто людина може не помічати, як викурює набагато більше стіків ніж цигарок протягом дня. Більше того, куріння електронних сигарет часто не потребує покидати робоче місце або виходити на двір. Це спрощує кожен сеанс куріння, і кількість часу, витраченого на сигарети, збільшується.

Серед молоді електронні сигарети популярніші за будь-які традиційні тютюнові вироби. Існує три причини, через які електронні сигарети можуть бути особливо спокусливими для молоді.

  • По-перше, багато підлітків вважають, що вейпінг менш шкідливий, ніж куріння.
  • По-друге, електронні сигарети можуть мати нижчу вартість, ніж традиційні.
  • По-третє, картриджі для вейпів часто складаються із таких ароматизаторів як яблучний пиріг чи кавун, які приваблюють молодих саме користувачів. Сигарети без запаху приваблюють менше.

Всесвітня організація охорони здоров’я зараз не забороняє, а лише рекомендує громадянам утриматися від придбання та вживання електронних сигарет. Тому кожен сам обирає, наскільки важливим є для нього його ж здоров’я.