Головна / Блог / Новини / Дитячий рак: як батькам зменшити ризики захворювання для своєї дитини

Дитячий рак: як батькам зменшити ризики захворювання для своєї дитини

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. 

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, щорічно реєструється від 1 000 до 1 200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей. І за показниками смертності дітей від таких новоутворень наша країна посідає п’яте місце в Європі. Наразі неможливо точно спрогнозувати, буде в дитини рак чи ні, проте є об’єктивні фактори ризику, які впливають на вірогідність захворювання. Тому ми хочемо акцентувати увагу на тому, як можна зопобігти появі новоутворень в дитини. 

ПЕРШЕ. Здорове батьківство. Не на 100%, але значною мірою ризики розвитку онкологічних захворювань серед дітей залежать від здоров’я та способу життя її батьків. Вживання алкоголю та наркотиків, тютюнопаління, зловживання медичними препаратами, вплив пестицидів та хімікатів, зайва вага, перенесені вірусні та бактеріальні інфекції, радіаційне опромінення та вживання деяких ліків під час вагітності тощо – все це несприятливі фактори для майбутньої дитини. Тому здорове батьківство – це своєрідна медична страховка. Але важливо розуміти, що відмова від шкідливих звичок та ризикованої поведінки має відбутися не в період очікування малюка, а задовго до цього. 

ДРУГЕ. Сприятливий екологічний фон. Екологічний фактор – один із провідних, коли йдеться про ризики появи новоутворень. Забруднені повітря та вода можуть призвести не лише до раку, але й багатьох інших захворювань, що можуть значно знизити якість та тривалість життя як дітей, так і дорослих. Тому, обираючи місце проживання та роботи, слід зважати на кількість промислових виробництв навколо, відстань від завантажених автотрас тощо. І не слід забувати про те, що екологічний вплив має накопичувальний ефект, тому про безпечне середовище навколо себе треба дбати не тільки в період вагітності чи планування дитини, але впродовж усього життя. 

ТРЕТЄ. Правильне харчування та здоровий спосіб життя. Тривале грудне вигодовування, фізична активність, достатня кількість якісних фруктів та овочів, різноманітний та збалансований раціон значно знижують онкологічні ризики дитини та її батьків. Важливим є також виключення впливу тютюну на дитину, адже пасивне паління згубно впливає на здоров’я, особливо дитяче. 

Також не варто виключати з факторів ризику психологічний аспект. Спокій у родині, душевна рівновага всіх членів сім’ї, гуманні методи виховання, що не викликають стресів у дитини – все це сприяє її міцному здоров’ю.

 

Анна Мячина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *