Головна / Блог / Новини / Головний лікар ковідної лікарні: про заповненість ліжок, волонтерську допомогу та майбутнє пандемії

Головний лікар ковідної лікарні: про заповненість ліжок, волонтерську допомогу та майбутнє пандемії

Олег Садковський веде лікарську практику 15 років. Закінчив Одеський медичний університет як лікар загальної практики, а потім кілька років працював в селі Нова Некрасівка Ізмаїльського району. Останні 8 років Олег Володимирович головний лікар Ізмаїльської центральної районної лікарні. Він розповів нам, як лікарня стала опорною по COVID-19, де бере ресурси на лікування хворих, а також зробив особистий прогноз щодо подальшої ситуації з пандемією.

Олеже Володимировичу, чи зіткнулися ви з перепрофілюванням відділень “на ходу”, як це було в деяких одеських лікарнях?

Ми з березня 2020 були визначені як ковідна лікарня, до того ж інфекційне відділення — “типова” будівля інфекційного профілю з достатньою кількістю лікарів-інфекціоністів, з наявністю кисневих боксів тощо. Тому з самого початку я розумів, що ми будемо опорною лікарнею по ковіду. І для всіх співробітників лікарні це не стало несподіванкою.

Яка зараз ситуація з пацієнтами в інфекційному відділенні?

Заповнюваність 60%. Є дуже важкі пацієнти. При цьому в останні дні ми бачимо зниження кількості нових пацієнтів. Я б назвав це періодом стабілізації. На сьогодні для лікування коронавірусу задіяні два відділення нашої лікарні: інфекційне та терапевтичне.

Як швидко заповнюються відділення? Є середній показник?

В Ізмаїлі є дві ковідні лікарні із загальною кількістю ліжок — 270 (друга — Дунайська обласна лікарня, — ред.). У піки госпіталізації майже все було заповнено, але такої катастрофи як в одеських лікарнях не було. Наприклад, коли лікарняні ліжка могли бути повністю заповнені за годину-дві, ще й місць не вистачало. Але потрібно враховувати, що Одеса — місто-мільйонник, а в Ізмаїлі близько 70 тисяч населення.

З огляду на ситуацію з пандемією і нестачу кадрів, що ви думаєте про залучення молодих фахівців?

У нас працюють і отримують досвід такі фахівці. У лікарні чергували інтерни під керівництвом завідувачів відділень, надаючи медичну допомогу пацієнтам. Ми залучаємо інтернів і молодих лікарів з Одеси. І працюють такі фахівці як і всі.

Головний лікар ковідної лікарні: про заповненість ліжок, волонтерську допомогу та майбутнє пандемії

Скільки кисневих концентраторів у вас зараз є? Чи вистачає їх?

Зараз є 74 кисневих концентратора. Ми отримали їх з різних бюджетів: є концентратори, які купили волонтери, є державні закупівлі, є ті, які ми придбали самостійно в рамках програми ковідних пакетів. Волонтери допомогли на самому початку і без їхньої допомоги було б дуже важко, тому що тоді мало хто розумів, наскільки важливий кисень для лікування ковідних пацієнтів.

Чи є у вас особисті прогнози щодо ситуації з коронавірусом?

У мене позитивний настрій. Думаю, до квітня-травня кількість хворих помітно знизиться. Можливо, буде ще один невеликий спалах. Моя особиста думка, що 60-70% населення України вже перехворіло в тій чи іншій формі. Адже багато пацієнтів не звертаються за медичною допомогою і лікуються вдома самостійно. На жаль, це було і буде, і це завжди слід враховувати.

 

Головний лікар ковідної лікарні: про заповненість ліжок, волонтерську допомогу та майбутнє пандемії

Як ви ставитеся до питання самоізоляції?

Карантинні методи — єдині методи, які дозволяють знизити і кількість хворих, і подальше поширення вірусної інфекції.

Ви багато років працюєте в Ізмаїльській районній лікарні, чи є бажання рухатися далі? Можливо, очолити лікарню в іншому місті?

Ситуація з ковідом все частіше призводить до професійного вигорання медпрацівників, включаючи і головних лікарів. Є втома від роботи, і тому рухатися поки нікуди не хочеться, тим більше вперед. Але це поки що.

Спілкувалася Аліна Манасова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *