Головна / Блог / Про здоров'я / Коли приїде “швидка”: правила виклику і час доїзду бригади екстреної медичної допомоги

Коли приїде “швидка”: правила виклику і час доїзду бригади екстреної медичної допомоги

Час доїзду бригади екстреної медичної допомоги чітко регламентований і залежить, у першу чергу від категорії виклику. Всього таких категорій чотири: 

1 Критичні виклики – пацієнт не дихає, дихає неефективно і потребує реанімаційних заходів, має масивну крововтрату чи кровотечу. Час прибуття “швидкої” в цьому випадку становить 10 хвилин з моменту звернення до диспетчера центру екстреної медичної допомоги. 

2 Екстрені виклики – у пацієнта порушена свідомість, є ознаки кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розлади дихання тощо. Час прибуття бригади в такому випадку – 20 хвилин. 

3 Неекстрені виклики – стан пацієнта не є невідкладним і не погіршиться через відтермінування надання медичної допомоги, але потребує оцінки медичним працівником. У таких випадках диспетчер, в залежності від ситуації, рекомендує звернутися до сімейного лікаря або найближчої лікарні, що працює цілодобово. Бригада “швидкої” на такий виклик спрямовується тільки якщо дозволяють ресурси. 

4 Непрофільні виклики – стан пацієнта не є невідкладним та не потребує екстреної медичної допомоги. У таких випадках диспетчер рекомендує звернутися до сімейного лікаря або надає дистанційну медичну консультацію.

Зазначимо, що на час доїзду може вплинути дорожня ситуація. Тому дуже важливо виховувати власну водійську культуру – пропускати машину “швидкої”, не перешкоджати дорожньому руху неправильним паркуванням тощо.

Нагадаємо, що диспетчеру слід надавати тільки правдиву інформацію про стан хворого чи постраждалого. Адже обман чи маніпуляція можуть у буквальному сенсі коштувати життя іншому пацієнту, до якого медики не встигнуть через непрофільний и неекстрений виклик. 

Також важливо відповідально ставитися до власного здоров’я, не допускати загострення хронічних хвороб, спостерігатися у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста і дотримуватися лікарських рекомендацій. Це значно знизить і ризики для вашого здоров’я, і навантаження на екстрену медичну допомогу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *