Головна / Блог / Новини / Важлива інформація про вакцину Oxford / AstraZeneca (CoviShield)

Важлива інформація про вакцину Oxford / AstraZeneca (CoviShield)

CoviShield – це локальне назва вакцини Oxford / AstraZeneca, яка вироблена в Індії. У минулому році AstraZeneca уклала угоду з індійським інститутом сироваток Serum Institute of India на виробництво своєї вакцини від COVID-19. Serum Institute, один зі світових лідерів з виробництва вакцин, виготовляє цю вакцину за ліцензією AstraZeneca. Крім Індії, її виробляють також у Південній Кореї. Обидва виробники були схвалені ВООЗ.

Загальна безпека вакцини проти COVID-19 AstraZeneca заснована на аналізі об’єднаних даних чотирьох клінічних випробувань, проведених у Великобританії, Бразилії і Південній Африці. На момент аналізу 23 745 учасників віком ≥ 18 років брали участь у випробуваннях і отримали вакцину COVID-19 AstraZeneca або плацебо в контрольній групі. З них 12 021 особа отримала як мінімум одну дозу вакцини проти COVID-19 AstraZeneca. Середня тривалість подальшого спостереження в групі вакцини COVID-19 AstraZeneca становила 105 днів після введення дози 1 і 62 дня після введення дози 2.

Як і будь-який лікарський препарат, ця вакцина може викликати небажані реакції після введени, але не у всіх. Більшість побічних ефектів були легкими або помірними, зазвичай зникаючи через 1-2 дня після вакцинації. Агентство з регулювання лікарських засобів опублікувало інформацію про такі реакції після введення AstraZeneca:

Найбільш частими реакціями були:

– біль у місці ін’єкції (63,7%)

– головний біль (52,6%)

– стомлюваність (53,1%)

– біль у м’язах (44,0%)

– нездужання (44,2%)

– гіпертермія (включаючи лихоманку [33,6%] і лихоманку ≥38 ° C [7,9%])

– озноб (31,9%)

– артралгія (26,4%)

– нудоту (21,9%).

До 7 дня частота суб’єктів принаймні з однією місцевою або системною реакцією склала 4% і 13% відповідно. У порівнянні з першою дозою побічні реакції, про які повідомлялося після другої дози, були легшими і рідшими.

Про всі небажані реакції можна повідомити в Державний експертний центр МОЗ України за посиланням https://aisf.dec.gov.ua/.

Інформацію можуть подати лікарі мобільних бригад (якщо реакції розвиваються в перші 30 хвилин після вакцинації), сімейні лікарі, до яких звернувся пацієнт і сам пацієнт, заповнивши потрібну форму. Згідно з даними Автоматизованої інформаційної системи з фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України в Одеській області, за останній тиждень зафіксовано 6 звернень, але жодного з них щодо вакцинації від СOVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *