Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / Залишкові дози вакцини: хто може претендувати на щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac?

Залишкові дози вакцини: хто може претендувати на щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac?

Шановні друзі та колеги, щоб запобігти будь-яким маніпуляціям навколо вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech, яку Україна отримала в рамках механізму COVAX, а також навколо всіх інших вакцих проти COVID-19, пояснюємо встановлений порядок отримання щеплень. 

Залишкові дози вакцини: хто може претендувати на щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac?

Вакцина Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech призначена для працівників та підопічних спеціалізованих закладів: будинків для людей похилого віку, інтернатних закладів, геріатричних центрів тощо. Також нею щеплюватимуть співробітників ДСНС та Прикордонної служби. Це визначено, по-перше, рівнем ризиків для цих категорій, і по-друге, логістичними міркуваннями. Але зважаючи на те, що вакцина розлита у 6-дозні флакони, є ймовірність залишкових доз. У такому разі, відповідно до внесених змін до Дорожньої карти від 16 квітня 2021 року, “необхідно залучати до такої вакцинальної сесії виключно осіб визначених у І (першому) та ІІ (другому) етапах Дорожньої карти”. Нагадаємо, хто входить до цих етапів: 

  • медики та персонал закладів охорони здоров’я;
  • люди у віці 80 років і старше;
  • військовослужбовці, що беруть участь в ООС;
  • соціальні працівники.

Люди саме з цих категорій можуть претендувати на залишкові дози вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech.

Зазначимо, що пункт про щеплення публічних осіб та лідерів думок повністю виключено з Дорожньої карти. Тож відтепер такі особи зможуть вакцинуватися виключно в рамках того етапу, до якого вони входитимуть за віком чи наявністю супутніх хвороб. 

Залишкові дози вакцини: хто може претендувати на щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac?

Вакциною AstraZeneca (Covishield) від початку вакцинальної кампанії щеплюють контингент першого та другого етапів Дорожньої карти. Наразі робота з цією вакциною налагоджена таким чином, щоб усі 10 доз з кожного флакону були використані за призначенням і не виникало необхідності залучення людей з інших етапів. Дякуємо за це командам мобільних бригад та стаціонарних пунктів вакцинації.  

Вакцина Covishield наразі використовується найбільш широко, зважаючи на її кількість в Україні, і вона найбільш доступна логістично як в Одесі, так і в районах області. 

Залишкові дози вакцини: хто може претендувати на щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac?

Вакцина CoronaVac виробництва Sinovac Biotech наразі використовується для щеплення наступних категорій громадян:

  • маломобільних людей та їхніх опікунів/доглядальників;
  • освітян, залучених до проведення Зовнішнього незалежного тестування. 

Чому саме їх?

По-перше, CoronaVac – це на сьогодні єдина в Україні вакцина, розлита по одній дозі у флакон. Отже, мобільна бригада має змогу об’їжджати людей за адресами та робити в одному місці одне-два щеплення. З багатодозними вакцинами це неможливо, тому що транспортувати відкритий флакон не можна.

По-друге, хоча щеплення вчителів передбачено на третьому етапі Дорожньої карти, освітян, які задіяні в організації ЗНО важливо захистити уже зараз, і вакцина CoronaVac, знову-таки, і за кількістю, і за логістикою вакцинації є найбільш зручною для цього.

У випадку вакцини CoronaVac утворення залишкових доз виключено. 

Наголошуємо на тому, що всі вакцини, які сьогодні використовуються в Україні, є безпечними та ефективними. За вже сплаченими контрактами та існуючими домовленостями наша країна чекає на великі поставки всіх трьох вакцин і має намір до кінця року щепити більшу частину населення. 

Якщо ви входите до перерахованих вище груп ризику, але ще не були вакциновані, або знаєте таких людей, сповістить про це сімейного лікаря, зателефонуйте до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19 або зверніться на найближчий пункт вакцинації – https://cutt.ly/pvOcmY4.

У разі якщо вам стало відомо про зловживання, пов’язані зі щепленнями та розподілом вакцин, просимо звертатися безпосередньо в Одеський обласний Центр громадського здоров’я (в особисті повідомлення або за номером 073-425-30-13) або до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *