Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / Про темпи вакцинації: Чому Covishield залишається, а Pfizer використовується повністю?

Про темпи вакцинації: Чому Covishield залишається, а Pfizer використовується повністю?

Варто розуміти, що логістика використання різних вакцин так само різна. Наразі із вакциною AstraZeneca (Covishield), а відзавтра і AstraZeneca-SKBio на Одещині працюють стаціонарні пункти вакцинації. Як тут організована робота?

  • люди телефонують до пункту вакцинації і записуються самостійно або записують свого родича;
  • співробітники пункту обдзвонюють пацієнтів і пропонують їм записатися на вакцинацію;
  • відповідальні за вакцинацію отримують контакти тих, хто записався через портал Дія або контакт-центр МОЗу, обдзвонюють їх та узгоджують зручну дату та час отримання щеплення.

Це доволі складний як у психологічному, так і в фізичному плані процес. І він залежить від безлічі факторів: від прихильності людей до вакцинації, від стану їхнього здоров’я, розташування пунктів і місця проживання потенційних кандидатів на вакцинацію, навіть від погоди. Тому один стаціонарний пункт може зробити за день і 30, і 10 щеплень. Так, можна робити більше. Тому ми й говоримо щодня: допоможіть своїм стареньким родичам та сусідам дізнатися про вакцинацію, усвідомити її важливість та безпечність, записатися на щеплення та отримати його якомога скоріше!

 

Якщо ми говоримо про вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech, то тут зовсім інша логістика. З цією вакциною працюють виключно мобільні бригади. Вона однодозна і відповідно до вимог МОЗу призначена для вакцинації маломобільних людей, їхніх опікунів та вчителів, які будуть брати участь у проведенні ЗНО. Педагогів вакцинують централізовано – дякуємо за це одеському міському та обласному департаментам освіти, які формують списки та надають школи для організації вакцинації. А щодо маломобільних та їхніх опікунів, то варто розуміти, що кожна людина – це нова адреса. Такі люди живуть не тільки в Одесі, але й у селах, де не базується жодна мобільна бригада, і туди треба дістатися, щоб провакцинувати. До того ж щеплення – це не доставка піци. Медики заходять у помешкання, готуються до вакцинації, вимірюють людині температуру, питають про самопочуття, а після щеплення певний час спостерігають за її станом. Не складно порахувати, скільки адрес за день може об’їхати бригада?  

 

Тепер про Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Тиждень тому на Одеський обласний склад вакцин прибуло 1170 доз цієї вакцини. Дві мобільні бригади були вже підготовлені для роботи саме з цією вакциною. Заздалегідь були визначені заклади, які підпадали під вимоги Дорожньої карти з вакцинації. Це будинки для людей похилого віку, спеціалізовані будинки-інтернати та інші заклади догляду. Їхні керівники так само заздалегідь підготували списки бажаючих вакцинуватися серед персоналу та підопічних. Був складений графік роботи мобільних бригад у цих закладах. Все це сприяло відносно швидкому використанню вакцини. Тож вже 25 квітня, у неділю, була отримана нова партія. 

Тому буде некоректно порівнювати темпи вакцинації різними вакцинами. Адже у мобільних бригад своя логістика, у стаціонарних пунктів – своя. З організованими колективами працювати легше, ніж комунікувати з кожною людиною окремо та вести запис пацієнтів у реальному часі. Об’їхати п’ять адрес в центрі Одеси швидше, ніж ті самі п’ять адрес, але в різних районах Одеси та ще й, наприклад, у Сухому Лимані. 

Також не слід забувати по об’єми поставок: вакцини AstraZeneca (Covishield) Одещина отримала 25900 доз, AstraZeneca-SKBio 14000 доз, CoronaVac – 4400 доз (з розрахунком на дві дози, тож в цілому має бути вакциновано 2200 людей), перша партія Comirnaty – 1170 доз (а всього буде 4680 доз також у розрахунку на дві дози). 

Ще раз: що можна зробити, щоб прискорити вакцинацію? 

1. Записатися до листа очікування на порталі Дія або через контакт-центр МОЗу 0-800-60-20-19.

2. Самостійно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо на пункт вакцинації (контакти за посиланням: https://cutt.ly/KbwqpkK), якщо ви:

  • працюєте в медичній або соціальні сфері, 
  • маєте вік 65 років і більше,  
  • є маломобільною людиною або доглядаєте таку.

Анна Мячина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *