Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / Дослідження: вакциновані проти COVID-19 майже не передають вірус оточуючим

Дослідження: вакциновані проти COVID-19 майже не передають вірус оточуючим

Результати нового дослідження, опублікованого Центром контролю і профілактики захворювань (CDC) США, свідчать, що у людей, вакцинованих проти коронавірусу мРНК-вакцинами, — мінімальні шанси стати безсимптомними носіями вірусу.

Таким чином, вакцинація проти COVID-19 вберігає від хвороби не тільки вакцинованого, а й інших. Але дослідники стверджують, що змінювати рекомендації ще рано, і вакциновані повинні і надалі дотримуватися епідемічних правил.

У дослідженні CDC взяли участь 3 950 медичних працівників, яких вакцинували препаратами Pfizer / BioNTech або Moderna. Дослідники спостерігали за ними протягом 13 тижнів, постійно тестуючи на антитіла до коронавірусу і зіставляючи тести з часом вакцинації.

З’ясувалося, що після першої дози мРНК-вакцини її дієвість становила 80% (тобто ймовірність отримати позитивний тест на COVID-19 була в п’ять разів нижче, ніж негативний). Після вакцинації двома дозами показник зростав до 90%.

Ці результати в цілому збігаються з заявленими раніше показниками дієвості препаратів. Але якщо їх тестували в першу чергу для запобігання захворюваності COVID-19, то зараз дослідження провели саме для виявлення, наскільки вакцинація захищає від вірусу взагалі.

За оцінками вчених, близько 80% людей можуть бути безсимптомними носіями коронавірусної хвороби і відповідати за 50% всіх випадків інфікування. Дослідження CDC свідчить, що вакцинація може запобігати таку передачу вірусу.

Його автори зазначають достатню величину вибірки, а також той факт, що в силу специфіки професії учасників (медпрацівники) вдалося забезпечити їх регулярне тестування на наявність вірусного матеріалу в організмі.

У той же час дослідники вказують і обмеження їх роботи. Зокрема, відомі випадки інфікування людей коронавірусом і після вироблення антитіл, а ПЛР-тестування часто може давати помилково негативні результати.

Крім того, невідомо, чи підтвердяться результати на не-мРНК-вакцинах, а також те, наскільки вони будуть правдиві щодо нових штамів коронавірусу — ці питання не входили в рамки дослідження CDC.

Втім, в США вже зробили деякі послаблення коронавірусних обмежень для повністю вакцинованих: зокрема, їм дозволили подорожувати по країні без необхідності тестування або самоізоляції. В Ізраїлі, де вже повністю вакцинували більше половини населення, таким людям також дозволяють частково не дотримуватися карантину.

Переклад та адаптація тексту: Аліна Манасова

Джерела:

https://www.cdc.gov/media/releases/2021/p0402-travel-guidance-vaccinated-people.html

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2774707

https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/covid-vaccinations-tracker.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *