Головна / Блог / Новини / 8 важливих та цікавих фактів про сон, які повинен знати кожен

8 важливих та цікавих фактів про сон, які повинен знати кожен

Наскільки важливим для нас є сон? Для відновлення життєвих сил та роботи мозку, організму необхідно 8 годин кожної доби. Сучасність диктує свої правила, і часто людина страждає від дефіциту цього цінного часу.

Якщо організм не відпочиває:

 • 1 добу – головний мозок запускає хімічні процеси, що призводять до порушення психіки;
 • 2 доби – змінюється гормональний фон та порушуються нейронні зв’язки;
 • 3 доби – клітини головного мозку починають руйнуватися, збільшується навантаження на внутрішні органи, зокрема на серце.

За даними медичної статистики, в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% населення, а за останні 100 років загальний час нічного сну зменшилася на 20%.

Згідно з дослідженнями МОЗ України, порушення сну збільшують ризик виникнення депресивних розладів у 5 разів. Статистичні дані також показують, що 40% дорожньо-транспортних пригод відбуваються через недосипання водіїв, а причиною половини нещасних випадків на виробництві є недостатній відпочинок.

Іноді безсоння виникає в результаті сильного стресу, неспокою або тимчасового дискомфорту. Проблема полягає в тривалій нестачі сну, що може стати хронічним захворюванням.

Цікаві факти про сон

 1. Чимало відкриттів були зроблені саме уві сні: таблиця Менделєєва, формула бензолу, а також популярна пісня «Yesterday» гурту The Beatles і роман «Франкенштейн».
 2. Психолог Білл Домхофф стверджує, що 100 сновидінь конкретної людини дозволяють повністю описати її особистість та характер.
 3. Сновидіння займають до 20% всього часу, який людина проводить уві сні.
 4. Існує генетичне захворювання під назвою «фатальне сімейне безсоння». Воно забрало життя більше 30 родин у всьому світі. Патологія триває до 2 місяців – людина перестає спати, на цьому фоні вона не може говорити, стояти, ходити, потім впадає у стан, близький до коми, і помирає.
 5. Регулярне недосипання (менше 6 годин сну на добу) призводить до ослаблення імунної системи, порушення рівня цукру, а також підвищує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.
 6. Природа задумала повноцінний відпочинок так: 7-8 годин вночі та 30-60 хвилин вдень. Саме тому часто хочеться спати всередині дня.
 7. Продукування мелатоніну (гормону сну) знижується на 23%, якщо перед сном проводити до 2 годин за монітором.
 8. Міцний сон збільшує здатності пам’яті та навчання, а також допомагає засвоєнню інформації, отриманої вдень.

Висипайтесь на здоров’я!

 

Підготувала Аліна Манасова

Джерела:

https://moz.gov.ua/

https://vseosvita.ua/library/zdorovij-son-ce-zdorovo-233749.html

https://puls.ua/8-faktiv-pro-son/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *