Почесний донор України Ірина Пєчкурова: «Один донор рятує відразу три людські життя»

Logo
Головна / Блог / Новини / Почесний донор України Ірина Пєчкурова: «Один донор рятує відразу три людські життя»

14 червня — Всесвітній день донора крові. За інформацією сервісу ДонорUA, сьогодні в Одеській області працюють 28 станцій переливання крові, 5 із них — в Одесі. Ми зв’язалися з Іриною Пєчкуровою, заввідділенням трансфузіології в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні, де станція переливання крові функціонує з 1978 року. Вона розповіла, як проходила та проходить здача крові в період пандемії COVID-19 з огляду на обмежені можливості пересування та інші труднощі. А також чому один донор рятує відразу три людські життя.

Головна тема кампанії Всесвітнього дня донора 2021 року — «Здавайте кров, нехай у світі пульсує життя». Протягом пандемії COVID-19 донори крові в багатьох країнах, включаючи Україну, продовжували здавати кров і плазму для пацієнтів, які потребують переливання. «Зусилля в період безпрецедентної кризи лише підтверджують важливість добровільного донорства крові», — підкреслює почесний донор України Ірина Пєчкурова. Медик додає, що за перші п’ять місяців пандемії (починаючи з березня 2020 року – прим. авт.) цифри та показники не змінилися: у середньому, в будні кров здають 15 донорів, за 2020 рік ця цифра традиційно склала більше трьох тисяч людей. А це півтори тонни крові та 600 доз концентрату тромбоцитів для онкохворих дітей, який їм також життєво необхідний.

Почесний донор України Ірина Пєчкурова: «Один донор рятує відразу три людські життя»

«У будь-яку кризу важливо не панікувати, а організувати процес, нікого не упустити, говорити з волонтерами, донорами, організаціями, підключати молодь», – додає Ірина Пєчкурова. У 2020 році донорами на станції стали студенти Одеської духовної семінарії, які самостійно організували донорську групу і щомісяця здають кров. За словами фахівця, половина співробітників лікарні також є донорами, а сама Ірина здавала кров зі студентських років – загалом близько 70 (!) разів.

«Ми з цільної крові готуємо плазму, еритроцити і тромбоцити, тому одна кроводача рятує три життя», – розповідає медик. А ось на питання, що її мотивує системно і безоплатно здавати кров, відповідає, що найціннішим мотивом стали слова, що давно пролунали на її адресу: «Ірина, після переливання вашої крові пацієнт встав і побіг по палаті!».

Почесний донор України Ірина Пєчкурова: «Один донор рятує відразу три людські життя»

«Найбільша мотивація для донора — знати, що його кров врятувала життя. Після цього неможливо не здавати її регулярно!», – посміхається почесний донор України.

Нагадаємо, що донором крові може стати будь-який дієздатний громадянин у віці від 18 до 60 років, з вагою від 50 кг, у якого немає протипоказань після проходження спеціального медогляду, передбаченого законодавством України. Про обмеження можна дізнатися на сайті автоматизованої системи рекрутингу та управління донорами крові DONOR.ua, за цим посиланням ви знайдете адреси та телефони станцій переливання крові в Одесі і Одеській області.

Аліна Манасова