Хвороби, смертність та шкідливі звички: в Одесі презентували Профіль громадського здоров’я

Logo
Головна / Блог / Заходи / Хвороби, смертність та шкідливі звички: в Одесі презентували Профіль громадського здоров’я

24 червня 2021 року в Одеському обласному центрі громадського здоров’я пройшла презентація Регіонального профілю громадського здоров’я Одещини. Участь у події задля подальшої співпраці взяли представники громадськості, ЗМІ, місцевої влади, соціальної та освітньої сфер, профільних комітетів з охорони здоров’я, а також медичних закладів. 

Хвороби, смертність та шкідливі звички: В Одесі презентували Профіль громадського здоров'я

Регіональний профіль – це документ, який на основі показників захворюваності, смертності, народжуваності тощо окреслює пріоритетні напрямки роботи з розбудови системи громадського здоров’я, профілактики інфекційних, неінфекційних хвороб та негативних соціальних явищ, а також покращення доступу населення регіону до медичної допомоги та соціально-психологічної підтримки. Регіональний профіль Одеської області розроблявся експертами Одеського обласного центру громадського здоров’я спільно з ЦГЗ МОЗ України, Центром медичної статистики МОЗ України, Національною поліцією та неурядовими організаціями. 

Хвороби, смертність та шкідливі звички: В Одесі презентували Профіль громадського здоров'я

В ході презентації експерт з громадського здоров’я Святослав Лінніков озвучив найбільш проблемні для регіону питання, на кшталт високого рівня захворюваності та смертності від туберкульозу та ВІЛ, підліткових самогубств, поширеності психічних розладів та тютюнопаління тощо, і запропонував конкретні заходи з нормалізації цих показників. Генеральна директорка Одеського обласного ЦГЗ Оксана Денисенко окреслила для присутніх зони відповідальності кожного в питаннях власного здоров’я, а також здоров’я і благополуччя людей з груп ризику. 

Хвороби, смертність та шкідливі звички: В Одесі презентували Профіль громадського здоров'я

У подальшому Регіональний профіль громадського здоров’я може використовуватися для написання профільних програмних документів, проведення заходів щодо покращення якості життя мешканців області, інформування населення про можливі ризики для їхнього здоров’я тощо.