«Високий рівень деталізації»: вчені створили 3D-моделі білків коронавірусу

Logo
Головна / Блог / Коронавірус COVID-19 / «Високий рівень деталізації»: вчені створили 3D-моделі білків коронавірусу

Австралійські вчені створили більше двох тисяч тривимірних моделей, які так чи інакше пов’язані з 27 білками коронавірусу, і розмістили їх на сайті Aquaria-COVID. Завдяки 3D-моделям дослідники з’ясували, що деякі білки допомагають вірусу обходити імунну систему людини і розмножуватися. За словами фахівців, це допоможе в подальшому вивченні коронавірусу і його штамів.

У створенні 3D-моделей білків коронавірусу вченим допоміг підрозділ із обробки даних Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень Австралії Data61. Моделі розміщені на сайті Aquaria-COVID, де з ними можуть ознайомитися всі бажаючі.

«Настільки високого рівня деталізації структури SARS-CoV-2, як на нашому ресурсі, більше не знайти ніде в світі, і це дозволило нам отримати безпрецедентно глибоке уявлення про те, як поводиться вірус», – зазначив перший автор статті, професор Інституту медичних досліджень імені Гарвана Шон О’Донохью.

Дослідники вивчали білки, з яких складається коронавірус. Вони виявили три білка SARS-CoV-2, які імітують людські. На думку дослідників, ці білки дозволяють вірусу ховатися від імунної системи. Вчені також зафіксували білки, які вбудовуються в процеси в клітинах організму людини або порушують їх, тим самим допомагаючи вірусу почати домінувати, завершити свій життєвий цикл і поширюватися на інші клітини.

«Чим довше вірус циркулює в природі, тим більше у нього шансів мутувати, що призводить до появи нових варіантів, таких як дельта-штам. Наш ресурс допоможе дослідникам зрозуміти відмінність між новими штамами вірусу», – заявив Шон О’Донохью.

 

Джерела:

https://www.embopress.org/journal/17444292

https://aquaria.ws/covid#info

Переклад та адаптація тексту: Аліна Манасова