З’явилася нова технологія прогнозування хвороби Альцгеймера та деменції

Logo
Головна / Блог / Новини / З’явилася нова технологія прогнозування хвороби Альцгеймера та деменції

Масштабне дослідження показало, що нова технологія може передбачити, у кого протягом наступних двох років розвинеться деменція чи хвороба Альцгеймера з точністю 92%. Ідеться про систему Altoida, яка для прогнозування використовує штучний інтелект (AI) і технологію доповненої реальності (AR).

Оцінка складається з трьох простих тестів. На їх виконання потрібно близько 10 хвилин. І, що цікаво, тести можна самостійно проводити за допомогою будь-якого смартфона або планшета, здатного працювати з додатками на основі AR. Тобто використати можна будь-який останній iPhone або iPad.

У першому тесті користувачеві пропонується сховати кілька віртуальних предметів у кімнаті. Наприклад, користувача можуть попросити перетягнути віртуальний предмет за диван. Після того, як елементи будуть сховані, пропонується перемістити їх у кімнаті у випадковому порядку.

Другий тест розробляє план евакуації від пожежі для приміщення та навчає користувача виконувати його. Користувач повинен вивчити конкретний порядок завдань і ходів, які необхідно виконати для завершення евакуації.

Нарешті, третій тест вимагає від користувачів знайти віртуальні об’єкти або інструменти в кімнаті з гучними звуками. Це вимагає від людини чіткого мислення під тиском.

І це вся оцінка. Досить просто, правда? У той же час на розробку цих трьох тестів пішло 20 років досліджень. Вони задіюють близько 800 біомаркерів у мозку, що включають 11 різних нейрокогнітивних доменів. І ось тут на допомогу приходить ШІ (штучний інтелект).

Altoida передає дані біомаркерів із цих тестів своєму штучному інтелекту для аналізу. Потім ШІ може діагностувати хворобу Альцгеймера або деменцію на місці. Так можна передбачити, чи може людина отримати хворобу Альцгеймера або деменцію протягом наступних двох років з точністю до 92%.

Це відкриття настільки багатообіцяюче, що Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) назвало програмне забезпечення Altoida проривним пристроєм.

Професор Девід Ллевеллін, співробітник Алана Тьюринга з Ексетерського університету, який курував дослідження, сказав, що технологія може зменшити кількість припущень у клінічній практиці та значно покращити шлях діагностики.

«Ми також раді дізнатися, що наш підхід машинного навчання зміг ідентифікувати пацієнтів, яким, можливо, було встановлено неправильний діагноз», – додав вчений.

Якщо можна визначити хворобу Альцгеймера та деменцію на ранніх стадіях, лікарі зможуть швидше взятися до лікування пацієнтів і, можливо, профілактувати недуги. Це була б велика перемога.

 

Переклад та адаптація тексту: Аліна Манасова

 Джерела:

https://m.ufhealth.org/news/2021/uf-study-shows-artificial-intelligence-s-potential-predict-dementia

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-10317707/AI-accurately-predict-develop-dementia-two-years-study-suggests.html

https://news.sky.com/story/artificial-intelligence-ai-technology-can-accurately-predict-who-will-develop-dementia-within-two-years-says-study-12497539