Повернення українців додому під час війни та інстинкт самозбереження

Logo
Головна / Блог / Новини / Повернення українців додому під час війни та інстинкт самозбереження

У перші дні війни велика кількість українців були змушені залишити свої домівки та виїхати в інший регіон України або за кордон. І це зрозуміло – інстинкт самозбереження саме так і має працювати. Та все частіше ми чуємо, що переселенці повертаються до своїх домівок, хоча запеклі бої ще тривають і небезпека в країні зберігається. Виникає запитання: «Чому зараз не працює інстинкт самозбереження?»

Відповідь на це запитання включає в себе декілька складових::

Інстинкт самозбереження – працює. Просто місяця достатньо, щоб кожен зрозумів, де відносна безпека, а де однозначна небезпека. Саме той, чия домівка у відносній безпеці, і повертається додому.

Прийняття. Від початку війни більшість із нас успішно пройшли різні етапи самозбереження і наразі перебувають на етапі прийняття. Прийнявши факт війни та небезпеки, людина починає думати в іншому напрямку: «Що я можу зробити?», «Чим і кому допомогти?» тощо.

Відчуття єдності. Саме в рідних стінах, на рідній землі ми відчуваємо себе в оточенні близьких людей, навіть, якщо це сусіди, з якими ви лише вітаєтеся. Коли людина відчуває єдність та підтримку, вона сповнюється сили та мужності і відчуття безпорадності минає.

Як раніше. Магазини, салони краси, кав’ярні, інші заклади та підприємства починають приймати клієнтів, тож люди, які мають шанс вийти на роботу, відчути себе в звичному, як до війни, режимі, поспішають повертатися додому.

Патріотизм. Під час війни ми показали всьому світу український дух, патріотизм та незламність. Саме він повертає наших людей додому та надає сили до боротьби та допомоги.

Тим не менш, завжди важливо пам’ятати про свою безпеку. Якщо повертатися додому небезпечно – про це зазвичай попереджає місцева влада – не поспішайте! Ви можете допомагати віддалено, навіть перебуваючи за кордоном. Рішення про повернення додому не має бути імпульсивним.

Бережіть себе та близьких!

Психолог Лейла Гасанова