Результати епіддослідження щодо сибірки на Одещині представили на конференції в Парижі

Logo
Головна / Блог / Заходи / Результати епіддослідження щодо сибірки на Одещині представили на конференції в Парижі

У 2018 та 2020 роках у Саратському районі Одеської області було офіційно зареєстровано випадки шкірної форми сибірки серед людей. І досі епідемічна ситуація щодо сибірки в регіоні залишається напруженою. Адже місце, де колись був спалах сибірки, вважається стаціонарно-неблагополучним, тому що спори збудника можуть зберігатися в ґрунті впродовж багатьох років. Пошкодження ґрунтового покриву, зараженого спорами сибірки, при проведенні земельних робіт або внаслідок ракетних ударів може спричинити розповсюдження спор та призвести до негативних наслідків у сфері громадського здоров’я. Додаткову небезпеку ця інфекція становить і через те, що може застосовуватися як біологічна зброя. Ось чому профілактика спалахів сибірки залишається вкрай актуальною, в тому числі в Одеському регіоні.

Значну роль в питанні недопущення біологічної катастрофи в Україні відіграє Інтервенційна Епідеміологічна Служба (ІЕС–УКР), польових епідеміологів якої називають «детективами хвороб», адже вони досліджують та підтверджують спалахи, виявляють випадки, контакти та фактори ризику захворювань.

Польові епідеміологи володіють широким спектром знань та застосовують міждисциплінарні підходи, що допомагають швидко і якісно реагувати на велику кількість проблем у сфері охорони здоров’я. Основна їхня мета – зменшення захворюваності та смертності серед населення, а сфера їхньої діяльності охоплює охорону здоров’я, гігієну навколишнього середовища, медицину (зокрема і ветеринарну), мікробіологію та вірусологію, лабораторну сферу, комунікації. Саме польові епідеміологи команди ІЕС–УКР були залучені до розслідування випадків сибірки в Саратському районі Одеської області у 2018 та 2020 роках. І один з епідеміологів – лікарка-інфекціоністка Одеського обласного центру громадського здоров’я, резидентка ІІІ когорти ІЕС Олена Станкевич – представила результати проведеної роботи на міжнародній конференції Bacillus ACT 2022, яка проходила в Парижі 24–28 квітня.

Конференція  BACT 2022 зібрала у столиці Франції провідних світових спеціалістів, що виконують фундаментальні та прикладні дослідження у сфері біології, генетики та епідеміології задля обміну досвідом та об’єднання зусиль у боротьбі з біологічною загрозою. На зустрічі було не тільки представлено результати дослідження, що проводилося на території Одеської області, але й намічено подальший план дій задля зміцнення спроможності України у сфері виявлення спалахів, викликаних небезпечними патогенами, а також повідомлення про них, перш ніж вони становитимуть загрозу безпеці та стабільності.

Працюємо в напрямку спільної перемоги – кожен на своєму фронті. Все буде Україна!