Як сконцентруватись на роботі під час війни: поради психолога

Logo
Головна / Блог / Новини / Як сконцентруватись на роботі під час війни: поради психолога

В умовах війни важливо турбуватися не лише про перемогу, але й про економіку країни. Тобто, за можливості, продовжувати працювати, відновлювати роботу бізнесу в разі, якщо була вимушена перерва, шукати нову роботу замість втраченої тощо.

Впровадити активну трудову діяльність у стані стресу досить важко, тож ми підготували кілька порад, які допоможуть вам сконцентруватися на роботі і бути ефективним.

  1. Плануйте робочий день поетапно, ставте прості цілі та завдання тільки на сьогодні. Не варто планувати роботу на тиждень, а тим паче місяць.
  2. Не забувайте, для чого ви працюєте. У кожного може бути свій мотив: стабільний дохід, переключення уваги, підтримка економіки, відчуття того, що ви корисні тощо.
  3. Турбуйтеся про свій психічний стан: робіть перерви, не працюйте у вихідні, використовуйте вільний час для справ, не пов’язаних із роботою.
  4. Дозвілля завжди допомагає нам не вигоріти на роботі, особливо в ситуації стресу. Це наш помічник, тож не забувайте про хобі, прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з близькими тощо.
  5. Згадайте, що є вашим ресурсом (молитва, рідні, друзі, сімейні будні) і використовуйте це для пошуку сил та натхнення.

Постійно будьте в контакті із собою і перевіряйте, чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумнів, краще відновитися, використовуючи стратегію чергування діяльності. Пам’ятайте, що ви зараз в стані стресу та тривоги, тому ваша активна діяльність менш плідна. Не засуджуйте себе за це, віднесіться із розумінням до себе і не працюйте понад силу.

Бережіть себе та близьких!

Психолог Лейла Гасанова