Розлука з дитиною під час війни: поради батькам

Logo
Головна / Блог / Новини / Розлука з дитиною під час війни: поради батькам

Війна розлучила велику кількість українських сімей, але найважче тим, хто був вимушений розлучитися зі своєю дитиною: залишити її з родичами у безпечному місці, щоб мати змогу працювати та волонтерити, або відправити в евакуацію лише з мамою, поки батько захищає країну. У кожного своя історія розлуки, але всі, хто пережив такий досвід, мають одну потребу – навчитися не опускати руки, коли думки – лише про дитину, яка зараз не поруч.

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть батькам не втратити зв’язок та впоратися з вимушеною розлукою.

  1. Навіть на відстані дитина відчуває ваш емоційний стан. Тому потурбуйтеся про себе та сприяйте стабілізації свого емоційного стану, будьте сильним та авторитетним прикладом для дитини.
  2. Говоріть з дитиною про ситуації в рідному місті, враховуючи її вік. Не потрібно обіцяти скору зустріч, приїзд додому, якщо ви самі в цьому не впевнені. Такі обіцянки лише травмують дитину. Краще бути чесним.
  3. Дозволяйте дитині виражати свої емоції та проговорюйте психологічний стан дитини. Не варто знецінювати її переживання.
  4. Продовжуйте робити щось разом з дитиною, наприклад, переглядайте мультфільм разом на відстані та обговорюйте сюжет, персонажів тощо.

Важливо, попри обставини, не втрачати зв’язок із дитиною – спілкуватися, проговорювати події дня, надавати підтримку, навіть якщо вона віртуальна. Пам’ятайте, що кожен день наближає нас до перемоги, а тому вже скоро ми зможемо обійняти близьких і бути в безпеці.

Якщо відчуваєте, що самостійно вам важко справлятися з життєвими обставинами, не нехтуйте професійною допомогою та звертайтеся до психологів.

Бережіть себе та близьких. Все буде добре!

Лейла Гасанова, психолог