Як не закурити під час війни: поради психолога

Logo
Головна / Блог / Новини / Як не закурити під час війни: поради психолога

В Одеській області, за даними дослідження Держслужби статистики України за 2020 рік, зафіксовано 261,5 тис. курців віком від 12 років. Це більше 12% від усього населення області у цій віковій категорії. Хоча це й один з найнижчих показників в Україні, проте цифра все одно вражаюча. Фактично, кожна 8-ма людина в Одеській області є курцем, тож майже всі мешканці регіону, включаючи немовлят, стають пасивними курцями, вдихаючи сигаретний дим на зупинках транспорту, в закладах харчування, під’їздах будинків, паркових зонах тощо.

Сьогодні, коли велика кількість людей відчувають стрес та значне нервове навантаження через війну та економічну нестабільність, курців може побільшати, адже для багатьох сигарети, так само як і алкоголь, стають способом боротьби зі стресом та тривогою. Але курці, у тому числі ті, що кинули, проте хочуть повернутися до паління, мають розуміти, що сигарети створюють лише ілюзію заспокоєння, жодним чином не впливаючи на механізми стресу. Більше того, куріння вкорочує вік, призводить до серцево-судинних захворювань, хвороб органів дихання, збільшує ризики онкологічних недуг тощо. Тому важливо намагатися не потурати шкідливій звичці, а боротися з нею – навіть у такий складний час.

Щоб попередити тютюнову залежність варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • Пити протягом дня багато рідини: води, чаю, соків.
  • Більше гуляти на свіжому повітрі.
  • Загартовуватись та дотримуватися активного способу життя.
  • Правильно харчуватися.

Якщо ви вже маєте нікотинову залежність, але хочете позбутися її, варто пам’ятати, що найчастіше це бажання викликане не фізичним покликом, а психологічним чи соціальним. Тому боротися слід наступним чином:

  • Намагатися не перебувати в групі людей, які палять.
  • Нормалізувати свій психічний стан (допоможе робота з психологом, підтримка близьких тощо).
  • Знайти альтернативу звичці «вийти на перекур». Можна, наприклад, приділити час своєму хобі, почитати, випити чаю тощо.
  • Мотивувати себе та націлювати на конкретний результат.
  • Бути готовим до невдачі і не здаватися в разі зриву. Не слід також звинувачувати себе.

Процес позбавлення від тютюнозалежності можу бути довгим та складним, але результат вартий цього шляху. Важливо пам’ятати, що сигарети не вирішать ваших проблеми, тому завжди слід шукати позитивний ресурс для відновлення сил.

Нагадуємо, що безоплатну допомогу у припиненні куріння можна отримати на сайті: stopsmoking.org.ua

Бережіть себе та свій психічний стан.

Лейла Гасанова, психолог