Як закоханим зберегти та зміцнити стосунки під час війни: поради психолога

Logo
Головна / Блог / Новини / Як закоханим зберегти та зміцнити стосунки під час війни: поради психолога

Під час війни частіше за все чоловіки – на фронті, а жінки – в тилу. Цей вимушений розрив ускладнює стосунки пари. Те ж саме можна сказати і про ситуацію, коли подружжя в умовах евакуації проживає під одним дахом з іншими родичами, з якими раніше бачилися лише на свята. Ці обставини можуть негативно вплинути на подружнє життя. Що ж робити і як не втратити стосунки?

  1. Намагайтеся підтримувати одне одного. Помічайте те, що кожен з вас робить, будьте добрішими одне до одного.
  2. Поверніться до звичних справ. Якщо ви зараз перебуваєте разом, дотримуйтеся звичного розпорядку дня. Якщо ви в розлуці, той, хто перебуває вдома в безпеці, має продовжувати робити звичні для себе речі: готувати їжу, прибирати, ходити на роботу, займатись з дітьми. Тоді той, хто зараз далеко, знаючи, що вдома все як завжди, почувається краще. Дисципліна дає відчуття спокою як чоловікам, так і жінкам.
  3. Не дорікайте чоловікам, які не на фронті! Наближають нашу перемогу не тільки військовослужбовці, але й люди, які продовжують працювати, підтримуючи економіку, волонтерять, донатять армії тощо. Кожен важливий і кожен робить те, що вміє найкраще в цій ситуації.
  4. Не забувайте про теплі слова підтримки: «Я тебе люблю», «Чекаю вдома», «Я пишаюся тобою», «Ти важливий/важлива для мене» тощо.
  5. Не бійтеся просити про допомогу. Зараз діє багато волонтерських психологічних служб, які пропонують безоплатну допомогу спеціалістів. Тож не нехтуйте можливістю поговорити саме з психологом про свої почуття – не використовуйте близьких для «зливу» своїх емоцій, адже всім зараз непросто.

Завжди пам’ятайте про те, що вас об’єднує, і не дозволяйте війні розділити вас з коханою людиною.

Бережіть себе та своїх близьких. Все буде добре!

Лейла Гасанова, психолог